Krievijas sportisti pārsūdz SOK lēmumu nepielaist viņus startam olimpiskajās spēlēs

LETA/AFP
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Vairāk nekā 30 Krievijas sportistu, tostarp tādi slaveni atlēti kā seškārtējais olimpiskais čempions šorttrekā Viktors Ans, biatlonists Antons Šipuļins un slēpotājs Sergejs Ustjugovs, vērsušies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), pārsūdzot Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu neaicināt viņus uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Trīs dienas pirms Phjončhanas Olimpiādes sākuma CAS kopā vērsušies 32 Krievijas sportisti, kuri iepriekš nesaņēma ielūgumus, tādējādi netiekot iekļauti «Olimpisko sportistu no Krievijas» (OAR) komandā.

SOK janvārī noraidīja 111 Krievijas sportistu pieteikumus startam Olimpiādē, atteikumus saņemot vairākiem potenciālajiem medaļu pretendentiem. Atteikuma iemesli sīkāk netika skaidroti, taču SOK ekspertu komisijai, kura lēma par sportistu pielaišanu startam, bijušas «nopietnas šaubas», vai viņi ir tīri no dopinga.

«Apelāciju iesniedzēji ir pārsūdzējuši SOK lēmumu neaicināt viņus piedalīties 2018.gada Ziemas olimpiskajās spēlēs. Viņi pieprasa, lai CAS atceļ SOK lēmumu un atļauj viņiem startēt,» teikts CAS paziņojumā.

Jau iepriekš Phjončhanā bija izveidota CAS izbraukuma filiāle, lai paātrinātu lietu izskatīšanu, līdz ar to Krievijas sportistu apelācijas varētu tikt izskatītas tuvāko dienu laikā.

Bez jau minētajiem Ana, Šipuļina un Ustjugova atteikumus saņēma arī tādi medaļu pretendenti kā daiļslidotāja Ksenija Stolbova un ātrslidotāji Deniss Juskovs un Pāvels Kuližņikovs.

Ans 2006.gada olimpiskajās spēlēs Turīnā, startējot ar savas dzimtenes Dienvidkorejas karogu, izcīnīja zelta medaļas 1000 un 1500 metru distancē, 5000 metru stafetē, kā arī ieguva bronzu 500 metros.

Vankūveras olimpiskajām spēlēm viņš nekvalificējās, bet pirms četriem gadiem Sočos, pārstāvot Krieviju, triumfēja 500 un 100 metru distancēs, 5000 metru stafetē, bet 1500 metros tika pie bronzas.

Ana kontā ir arī 20 zelta medaļas pasaules čempionātos.

Savukārt Ustjugovs ir viens no pasaules labākajiem slēpotājiem, pērn divas reizes uzvarot pasaules čempionātā un arī esot labākais prestižā «Tour de Ski» seriāla kopvērtējumā.

Savukārt Šipuļins divreiz iekļuvis Pasaules kausa biatlonā sezonas kopvērtējuma trijniekā un Soču olimpiskajās spēlēs kļuva par čempionu 4x7,5 kilometru stafetē.

Pagājušajā nedēļā CAS nepietiekamu pierādījumu dēļ atcēla SOK piespriestās mūža diskvalifikācijas 28 no 39 Krievijas sportistiem, atjaunojot arī viņu gūtos rezultātus Soču olimpiskajās spēlēs.

Savukārt pirmdien SOK paziņoja, ka 15 no šiem sportistiem būs liegta iespēja startēt Phjončhanā, jo arī viņiem netiks izsniegti ielūgumi. 13 no viņiem tur teorētiski varēja piedalīties kā sportisti, bet divi bija bijušie atlēti un uz Dienvidkoreju varēja doties kā apkalpojošais personāls.

Līdz ar to Olimpiādē nevarēs piedalīties arī krievu skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja zeltu, apsteidzot latvieti Martinu Dukuru. Arī viņš tika iesaistīts dopinga sāgā, no SOK saņemot mūža diskvalifikāciju, bet vēlāk CAS viņu attaisnoja.

SOK decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts «Olympic Athlete from Russia» jeb «olimpiskais sportists no Krievijas».

Zem neitrāla karoga Phjončhanas olimpiskās spēlēs gatavojas startēt 169 krievu sportisti, kuri pirms tam izgājuši striktas antidopinga pārbaudes.

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā, norisināsies no 9. līdz 25. februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu