Pk, 12.08.2022.

Sīrijā notriektā Krievijas lidmašīna: atšķirīgas versijas par pilota bojāeju

TVNET
Sīrijā notriektā Krievijas lidmašīna: atšķirīgas versijas par pilota bojāeju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Sestdien Sīrijas ziemeļaustrumos tika notriekta Krievijas kara lidmašīna, par ko atbildību uzņēmās sīriešu džihādistu alianse «Hayat Tahrir al-Sham» (HTS). Krievijas medijos lidmašīnas pilots aprakstīts kā varonis, kurš ar granātas palīdzību izdarījis pašnāvību, lai nenonāktu kaujinieku gūstā, kamēr nevalstiskā organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR) apgalvo, ka pilots ticis nogalināts, vēsta raidorganizācija BBC.

Krievijas medijos parādījušās ziņas, ka pilots Romāns Fiļipovs esot pārdzīvojis uzbrukumu un katapultējies no lidmašīnas. Lidaparāts tika notriekts virs kaujinieku kontrolē esošās Idlibas provinces.

Krievijas Aizsardzības ministrijas finansētais telekanāls «Zvezda» ziņo, ka pilotam pēc nāves piešķirta «Krievijas varoņa» medaļa jeb Zelta Zvaigzne. Sižetā bija teikts, ka Fiļipovs pirms katapultēšanās no lidmašīnas esot ziņojis, ka viņa vadītajam lidaparātam trāpījusi raķete.

Saskaņā ar Krievijas mediju vēstīto pēc piezemēšanās viņš esot izrāvis gredzenu granātai, lai nenonāktu džihādistu gūstā. «Tas par puišiem!» esot bijuši viņa pēdējie vārdi.

Raidorganizācijai BBC gan neizdevās iegūt neatkarīgu apstiprinājumu šai informācijai vai uzzināt, kādā veidā tā iegūta.

Tikmēr Lielbritānijā bāzētā organizācija SOHR ziņo, ka kaujinieki esot pilotu sagūstījuši un pēc tam nogalinājuši.

Sīrijas valdība ar Krievijas gaisa spēku palīdzību decembrī veica vērienīgu uzbrukumu pret kaujinieku grupējumiem Idlibā. Uzlidojumi šajā reģionā pastiprinājās svētdien, vienu dienu pēc Fiļipova lidaparāta notriekšanas. Tajos gāja bojā ap 20 cilvēkiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu