Kalē notiek migrantu sadursmes; četri cilvēki kritiskā stāvoklī

TVNET/LETA
Kalē notiek migrantu sadursmes; četri cilvēki kritiskā stāvoklī
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Francijas ziemeļu pilsētā Kalē ceturtdien notika bruņotas sadursmes starp afgāņu un afrikāņu migrantiem, pēc kurām četri migranti ir kritiskā stāvoklī un vēl viens ir nopietni ievainots, bet vairāki citi guvuši vieglākus ievainojumus, paziņoja vietējās varas iestādes.

(Papildināta ziņa.)

Francija piektdien nosūtījusi policijas papildspēkus uz Kalē. Tiek ziņots, ka nesenajās sadursmēs ievainoti 22 cilvēki.

Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons piektdien žurnālistiem Kalē sacīja, ka pieci no cietušajiem ievainoti apšaudē. Ministrs notikušajā vainoja migrantu kontrabandistus un organizētas bandas.

Kolons paziņoja, ka piektdien Kalē ieradušās vēl divas policijas vienības.

Četri eritrejieši vecumā no 16 līdz 18 gadiem tika nogādāti slimnīcā, lai viņiem veiktu operāciju, paziņoja vietējie prokurori. Vēl viens ievainots migrants «ļoti nopietna veselības stāvokļa» dēļ tika aizvests uz Lilles pilsētu, informēja prefektūra.

Apmēram divas stundas ilgs kautiņš izcēlās Kalē dienvidu nomalē starp aptuveni 100 eritrejiešiem un kādiem 30 afgāņiem, kad viņi stāvēja rindā pēc bezmaksas ēdiena. Tas sākās, kad kāds afgānis sāka šaudīties.

Vēl viens kautiņš izcēlās rūpnieciskā objektā apmēram piecu kilometru attālumā, un tajā vairāk nekā 100 eritrejiešu, bruņoti ar dzelzs stieņiem un mietiem, cīnījās pret apmēram 20 afgāņiem.

Šajās sadursmēs tika ievainoti 12 cilvēki, un vēl viens cieta satiksmes negadījumā.

«Policija iejaucās, lai aizsargātu afgāņu migrantus no 150 līdz 200 eritrejiešu migrantiem,» paziņoja vietējā prefektūra, piebilstot, ka šajā rajonā tiek dislocēti policijas papildspēki.

Šī bija lielākā vardarbība Kalē kopš 2017.gada 1.jūlija sadursmēm, kurās tika ievainoti 16 cilvēki. 2016.gada jūnijā migrantu sadursmēs Kalē tika ievainoti 40 cilvēki.

Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons tviterī paziņoja, ka viņš ar helikopteru dosies uz Kalē, lai iepazītos ar situāciju, un tur varētu pavadīt nakti.

Kalē piesaista migrantus, kuri mēģina nokļūt Lielbritānijā, nelegāli šķērsojot Lamanšu. Pēc bēdīgi slavenās migrantu nometnes «Džungļi» nojaukšanas 2016.gadā Kalē vēl ir palikuši vairāki simti migrantu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais