Žirinovska partijas deputāts rosina sankcijas pret Ušakovu

Vladimirs Žirinovskis FOTO: Sputnik/Scanpix

Krievijas Valsts domes komitejā, apspriežot jautājumu par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā, viens no deputātiem rosinājis noteikt sankcijas pret Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (S).

Komiteja, kas ir atbildīga par NVS valstu sadarbību, saikni ar tautiešiem un citiem jautājumiem, apsprieda jautājumus par Latvijas aktualitātēm izglītības jomā - pāreju uz mācībām latviešu valodā. Komitejas sēdē piedalījās arī partijas «Latvijas Krievu savienība» pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs. Viņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka pārrunāti dažādi jautājumi, tostarp par krievu skolām.

Mitrofanovs skaidroja, ka komitejas sēdē piedalījās viesa statusā, jo viņam esot draudzīgi sakari ar konkrētiem Krievijas deputātiem. Sarunas laikā esot izteikta doma, ka tagad klājoties daudz grūtāk nekā tad, kad notika krievu skolu referendums. Toreiz protestus atbalstījuši arī citi politiķi, bet tagad Ušakovs atteicies atbalstīt šādu ideju, klāstīja Mitrofanovs.

Šajā sarunā liberāldemokrātu pārstāvis Pāvels Šperovs esot izteicis ideju ieviest personīgas sankcijas pret politiķiem, kas pārkāpjot krievvalodīgo tiesības, tostarp pret Ušakovu.

Ušakovs aģentūrai LETA pauda, ka viņam ir grūti saprast cilvēkus, kuri izmanto iespēju pastāstīt par Latvijas problēmām citas valsts parlamenta deputātiem. Ja tu cīnies par kaut ko Latvijā, tad būtu vistiešākais pienākums mēģināt par to pārliecināt Latvijas parlamenta deputātus, kuri par to drīzumā balsos, akcentēja politiķis.

«Tu esi Latvijas politiķis, tad runā ar saviem Latvijas kolēģiem un Latvijas iedzīvotājiem,» uzsvēra Ušakovs. «Komentēt kāda Krievijas Liberāli demokrātiskās partijas viena deputāta izteikumus man ir grūti,» teica Ušakovs.

Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderis ir Vladimirs Žirinovskis.

Uz augšu
Back