Helmanis: teju 17 miljonu lielie Ogres pašvaldības kredīti saistīti ar ES projektu īstenošanu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Artūrs Neitāls /LETA

Teju 17 miljonu lielās kredītsaistības, ko Ogres novada pašvaldības plāno uzņemties 2018.gadā, saistītas ar Eiropas Savienības projektu īstenošanu, un pašvaldība ar laiku šo naudu saņems atpakaļ, teica Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK).

Tāpat arī neesot pamata bažām par kredītlimita pārsniegšanu, mierina Helmanis, piebilzdams, ka salīdzinot ar līdzīga lieluma vietvarām Ogres kredītportfelis ir mazs. Ar šogad plānotajām saistībām kredītportfelis pieaugs par 0,05%, sasniedzot 4,39%.

Arī opozīcijas pārstāvim Edvīnam Bartkevičam (Ogres novadam) nav bažu par kredītiem, ko pašvaldība grasās uzņemties, tomēr deputāts pauž bažas par augošajām administratīvajām izmaksām, kuru pieaugumu viņš lēš 7% līdz 8% apmērā. Tas esot ironiski, ņemot vērā, ka šodienas domes sēdē Ķeipenes pamatskolai pievienots bērnudārzs «Saulīte», aizbildinoties ar administratīvā sloga mazināšanu, sacīja Bartkevičs, kurš ir arī pašvaldības Finanšu komitejas pārstāvis.

Helmanis atzina, ka administratīvo izdevumu pieaugums varētu būt minimāls, saistībā ar Ogres novada pašvaldības būvvaldes darba uzlabošanu.

Lai gan 2018.gada pašvaldības budžetā paredzētas vairākas nepieciešamas lietas, piemēram, gājēju un autotransporta tuneļu izbūve zem dzelzceļa, deputāts Bartkevičs izsacīja neapmierinātību arī par to, ka tiek vilkti garumā salīdzinoši lēti projekti, kā Ķeipenes kapličas atjaunošana.

Jau vēstīts, ka Ogres novada dome šodien pieņēmusi pašvaldības 2018.gada budžetu, kas paredzēts ar 20,99 miljoni eiro deficītu.

Deficītu plānots segt ar 8,07 miljonu eiro pārpalikumu no 2017.gada budžeta un 16,96 miljonu lielu aizņēmumu.

Kopējie budžeta ieņēmumi plānoti 51,91 miljona eiro apmērā, kas ir 50,91 miljons eiro pamatbudžeta ieņēmumu un 999 500 eiro speciālā budžeta ieņēmumu, bet kopējie izdevumi plānoti 72,9 miljonu eiro lielumā, tostarp 71,74 miljoni eiro pamatbudžeta tēriņi un 1,16 miljoni eiro speciālā budžeta tēriņi.

Kopumā pašvaldībai pieejamie finanšu resursi lēsti 75,94 miljonu eiro apmērā.

Tēriņu pieaugums saistīts ar minimālās algas pieaugumu, kā arī gājēju un transportlīdzekļu tuneļu būvniecību zem dzelzceļa sliedēm, kas no budžeta prasīs 4 miljonus eiro, Jāņa Čakstes prospekta un Rūpnieku ielas pārbūve, kas attiecīgi Ogres novadam izmaksās 3 miljonus eiro un 959 915 eiro. Tāpat tiks turpināta grants ceļu sakārtošana pagastos, kā arī ietvju un veloceliņu tīkla sakārtošana un paplašināšana.

Ar valsts budžeta līdzekļiem plānots segt trīs projektu finansējumus - Lejasdaugavas iedzīvotāju iesaisti velo un ūdens tūrisma maršruta izstrādē, vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanu Ogres novadā un bezdarbnieku stipendiju projektu. Projektiem paredzēti attiecīgi 32 000 eiro, 600 000 eiro un 30 337 eiro.

Budžetā ieplānots 16,96 miljonu liels Valsts kases aizņēmums Pārogres industriālā parka revitalizācijai, aizsargmola būvniecībai pie Ogres ietekas Daugavā ar mērķi novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētā, grants ceļu bez cietā seguma posmu pārbūvei novadā, ēkas Parka ielā 1, siltināšanai un rekonstrukcijai, pielāgojot to pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām.

Par šiem līdzekļiem plānota ēkas Upes prospektā 16 siltināšana un rekonstrukcija, siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres 1.vidusskolā, vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana, Ogresgala pamatskolas sporta zāles atjaunošana un modernizēšana, Ķeipenes dzelzceļa stacijas ēkas atjaunošana, kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā, Ogres novada Kultūras centra kāpņu ansambļa pārbūve, Jāņa Čakstes prospekta pārbūve, Rūpnieku ielas pārbūve, automašīnu iegāde Ogres novada pašvaldībai, sociālajam dienestam un pašvaldības policijai.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu