Magoņa sievu pieaicina kā procesa dalībnieci Magoņa krimināllietā

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Bijušā VAS «Latvijas Dzelzceļš» (LDz) vadītāja Uģa Magoņa sieva Anastasija Magone sava vīra kukuļošanas krimināllietā pieaicināta kā aizskartās mantas īpašniece.

Magoņa aizstāvis Varis Klotiņš tiesai norādīja, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika arestēti pieci Anastasijas Magones rīcībā esoši pulksteņi, kuru vērtība ir simtiem tūkstoši eiro, kā arī naudas līdzekļi 80 070 eiro apmērā. Klotiņš uzsvēra, ka nav pierādījumu, ka šie arestētie īpašumi būtu Uģa Magoņa īpašumi, tādēļ Anastasija Magone esot jāpieaicina lietai kā aizskartās mantas īpašniece. Kad tiesa apmierināja Klotiņa prasību, viņš norādīja, ka, ņemot vērā to, ka Anastasija Magone tagad ir procesa dalībniece un neatrodas tiesas sēdē, tiesas sēde ir jāpārtrauc, līdz viņa spēs piedalīties sēdēs.

Nākamā tiesas sēde ir paredzēta 26.janvārī.

Šodienas tiesas sēdē tika atcelts Magonim noteiktais aizliegums izbraukt no valsts, kā arī atsevišķi izdalīta un nodota Igaunijas tiesai Igaunijas uzņēmuma «Skinest Rail» lietas daļa. Prokurore Evita Masule aģentūrai LETA norādīja, ka juridiskas personas ir jātiesā valstīs, kur tās ir reģistrētas, un nav pamata bažām, ka Igaunijas tiesā uzņēmumam varētu draudēt mazāka atbildība.

Uz šodienas tiesas sēdi bija uzaicināti divi liecinieki - Natālija Petrova, kura neieradās slimības dēļ, kā arī Magoņa šoferis Guntis Krēgers, kurš netika pie liecināšanas, jo šodienas tiesas sēdē netika sākta lietas izskatīšana pēc būtības.

Klotiņš tiesā pauda viedokli, ka lietas materiālos esot redzamas vairākas nepilnības un ar šiem materiāliem Augstākā tiesa (AT) apstiprinājusi Magoņa noklausīšanos.

Jau ziņots, ka Limbažu rajona tiesa arī pērnā gada 8.septembrī nesāka izskatīt Magoņa kukuļošanas lietu pēc būtības, jo uz krimināllietas izskatīšanu nebija ieradies Osinovska uzņēmuma AS «Skinest Rail» pārstāvis. Toreiz tiesa atcēla aizliegumu Magonim tikties ar Osinovski, kā arī samazināja Magonim uzlikto drošības naudu no 400 000 līdz 200 000 eiro, samazināto daļu atmaksājot drošības naudas iemaksātājam.

Tiesa toreiz noraidīja Osinovska aizstāvju lūgumu sadalīt Magoņa kukuļošanas krimināllietu un daļu par viņu nodot izskatīšanai Igaunijas tiesā. Tiesnesis lēmumu pamatoja ar to, ka lielākā daļa liecinieku atrodas Latvijā, tādēļ būtu apgrūtināta viņu nokļūšana uz Igaunijas tiesu.

2015.gada vasarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Magoni. Aizdomās par kukuļa došanu tiek turēts Osinovskis. Pērn jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šā kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Portāls «Diena.lv» iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar «LDz ritošā sastāva servisa» daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma «Skinest».

Magonim KNAB aizliedzis izbraukt no valsts, ieņemt LDz valdes priekšsēdētāja amatu un tikties ar konkrētiem cilvēkiem, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs. Personas, ar kurām Magonim aizliegts tikties, advokāts atturējies minēt.

Osinovska advokāts Saulvedis Vārpiņš iepriekš skaidroja, ka Osinovskis vainu viņam inkriminētajā korupcijas noziegumā neatzīst. Uzņēmējs nenoliedz, ka devis naudu Magonim, taču tam esot bijis pavisam cits mērķis.

Gadu pēc Magoņa aizturēšanas nu jau no amata atbrīvotais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs žurnālam «Ir» paziņoja, ka viņam piedāvāts vienu miljonu eiro liels kukulis, lai Magoņa kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods. Izmeklēšanu par kukuļa piedāvāšanas faktu Jurašam KNAB sācis šā gada sākumā.

Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs un Osinovska aizstāvis Vārpiņš iepriekš aģentūrai LETA norādījuši, ka viņu klienti nav piedāvājuši kukuli Jurašam.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu