«Mēs patlaban nezinām, cik daudz naudas būtu jāiegulda darbības atjaunošanā - 42 miljonus eiro, 25 miljonus eiro, 15 miljonus vai 10 miljonus. Tāpēc ir nepieciešams laiks un uzņēmuma iegāde pa posmiem,» sacīja Šamiss.
Viņš sacīja, ka viena lieta ir investīcijas iekārtu iegādei, otra lieta – uzturēšana. «Patlaban nav zināms, cik naudas būtu jāiegulda remontā. Iekārtas ilgstoši netika izmantotas, tāpēc nav zināms, cik būtu nepieciešams ieguldīt to atjaunošanā. Tāpat arī uzņēmumā nav darbinieku, kuri jau vairumā ir pametuši valsti. Ceru, ka pakāpeniski izdosies savākt komandu,» norādīja Šamiss.
Investors piebilda, ka liela problēma ir arī produkcijas sertifikācija, jo tā ir beigusies jau 2015.gadā un tagad būtu jāveic no jauna.
Šamiss norādīja, ka nepastāv uzņēmuma darbības atjaunošanas problēmas. «Par to nav nekādu šaubu, jautājums - cik tas maksā. Domāju, ka uzņēmuma pārdošana pa daļām būtu liela kļūda,» sacīja Šamiss.
Viņš arī piebilda, ka viņam jau ir noslēgti līgumi ar dažādiem tirdzniecības namiem, kuriem varētu nekavējoties sākt pārdot 750 000 tonnu armatūras gadā.
Kā ziņots, «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespējas administrators Guntars Koris pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām.
Administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis iepriekš informēja, ka šāds lēmums pieņemts, jo neviens no «KVV Liepājas metalurga» iegādes pretendentiem nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.