Lietuvā par godu Baltijas valstu simtgadēm vairāki kultūras pasākumi

Koris «Latvija» FOTO: publicitātes

Janvārī un februārī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgades svētku pasākumu kontekstā Viļņā un citās Lietuvas pilsētās norisināsies dažādi un daudzveidīgi kultūras pasākumi, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) mājaslapā publicētā informācija.

24. janvārī Viļņas «Compensa» koncerta hallē notiks Slavas Poluņina un Gidona Krēmera kopprojekts «Snow Show Symphony» ar kamerorķestra «Kremerata Baltica» un Slavas Poluņina trupas piedalīšanos. Savukārt 9. februārī Viļņas Kongresu hallē norisināsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Valsts akadēmiskā kora «Latvija» koncerts. Kā solisti uzstāsies Lietuvas pārstāve Vida Miknevičūte, Latvijas pārstāvis Aleksandrs Antoņenko un Igaunijas pārstāve Mari Kalkuna, kā arī diriģents Andris Poga. Koncertā skanēs J.Sibeliusa Simfonija Nr.2 un Latvijas komponista Artūra Maskata jaundarbs - skaņdarbs «Baltijas dziesmas», kas ir veltījums visu Baltijas valstu simtgadēm.

13. februārī mākslas galerijā «Vartai» tiks atklāta Jāņa Avotiņa personālizstāde «Svētki». Izstāde veltīta Latvijas valsts simtgadei, un tās veidotāji aicina Avotiņa izstādi uzlūkot kā mākslas un svētku laika pieteikumu, kopīgi atzīmējot Latvijas un Lietuvas simtgades.

Starptautisku atzinību ieguvušais Avotiņš daudzu gadu garumā iedvesmu un motīvus saviem darbiem ir smēlies valsts un privātos arhīvos atrastās fotogrāfijās no Latvijas ģimeņu albumiem, preses attēlos un pagātnes ceļojumu ceļvežos. Kultūrvēsturiskās liecības viņš ne vien izmanto kā «celtniecības materiālu» jaunradei, bet savos darbos ietver arī pagātnes kultūras elementu izvērtēšanu.

14. februārī Kauņas filharmonijas hallē koncertēs Baltijas Akadēmiju orķestris «BAO». Šis ir starptautisks kultūras un izglītības projekts, kurā apvienojušies talantīgākie jaunie mūziķiem no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas. «BAO» māksliniecisko vadību uzņēmies pasaulslavenais un jauno mūziķu vidū populārais igauņu diriģents Kristians Jervi sadarbībā ar kolēģiem no kaimiņvalstīm - Gunti Kuzmu (Latvija) un Modestu Barkausku (Lietuva).

Lai daudzinātu savu valstu simtgades, «BAO» 2018. gadā ar īpaši Baltijas valstu simtgadei veltītu simfoniskās mūzikas programmu koncertēs visās trīs Baltijas valstīs, kā arī Polijā un Vācijā. Koncertprogrammā būtisks akcents likts uz Baltijas komponistu mūziku, ar izvēlēto repertuāru, uzsverot orķestra reģionālo piederību un klausītājos sekmējot interesi par Baltijas komponistu mūziku.

Uz augšu
Back