Trīs Latvijas pludmales volejbola dueti iekļūst CEV «Masters» turnīra izslēgšanas spēlēs

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš

FOTO: www.fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka piektdien Čehijā iekļuva Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) «Masters» kategorijas turnīra izslēgšanas spēlēs.

Uz panākuma viļņa esošie Pļaviņš un Točs, kuri turnīrā izlikti ar septīto numuru, B apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 0-2 (15:21, 14:21) piekāpās Polijas duetam Mariušam Prudelam un Jakubam Šalankevičam.

Pļaviņš/Točs cieta pirmo zaudējumu šosezon, jo pagājušajā nedēļā Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā uzvarēja visos mačos un triumfēja turnīrā.

Savukārt par vietu izslēgšanas turnīrā Latvijas duets sīvā cīņā ar 2-0 (25:23, 23:21) uzvarēja čehus Vāclavu Berčīku un Janu Dumeku, kuriem turnīrā ticis 15.numurs.

Pirmajā setā latvieši atspēlēja vairākas setbumbas, beigās ar Toča bloku un pretinieku kļūdu uzbrukumā izraujot uzvaru. Savukārt otrajā setā Pļaviņš/Točs ilgu laiku bija iedzinējos ar diviem punktiem, taču beigas atkal nospēlēja labāk, svinot panākumu un tiekot izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Tikmēr dāmu sacensībās Graudiņa un Kravčenoka, kurām ticis 12.numurs, D apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 1-2 (21:17, 13:21, 9:15) zaudēja polietēm Kingai Kolosinskai un Katažinai Kocjolekai, kuras izsētas ar piekto numuru.

Savukārt otrajā mačā Graudiņa un Kravčenoka sīvā trīs setu cīņā ar 2-1 (21:15, 12:21, 15:11) uzvarēja Nīderlandes pludmales volejbolistes Sani Kaizeri un Madeleinu Mepelinku, arī tiekot izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Tikmēr Samoilovs/Šmēdiņš, kuri pamatturnīrā izlikti ar trešo numuru, savā C apakšgrupas otrajā mačā ar 0-2 (16:21, 19:21) piekāpās ar sesto numuru izliktajiem beļģiem Drīsam Kokelkorenam un Tomam van Vallem.

Līdz ar to Samoilovam/Šmēdiņan izslēgšanas turnīrs sestdien būs jāsāk no pirmās kārtas.

Latvijas duets pirmajā mačā ar 2-0 (21:13, 24:22) pārspēja austriešus Tobiasu Vinteru un Juliānu Herlu, kuriem ticis 14.numurs.

Samoilovs/Šmēdiņš augustā Jūrmalā ar beļģiem spēkojās Eiropas čempionāta pusfinālā, trīs setu cīņā gūstot virsroku.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles - vispirms savā starpā tiekas grupas pēc ranga pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji.

Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Samoilovam/Šmēdiņam bija jau garantēta vieta pamatturnīrā, kamēr Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka sacensības sāka no kvalifikācijas, izcīnīdami divas uzvaras.

Šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs.

Turnīrs Pelhržimovā norisinās hallē. Pēc tā daudzi no Latvijas vadošajiem pludmales volejbolistiem dosies uz treniņnometni Ēģiptē, kamēr Graudiņa atgriezīsies ASV, lai turpinātu studijas.

Uz augšu