Peteransels uzvar «Dakaras» rallijreida 5.posmā un palielina pārsvaru kopvērtējumā

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Titulētais francūzis Stefans Peteransels («Peugeot») trešdien izcīnīja uzvaru «Dakaras» rallijreida piektajā posmā Peru bezceļos, ievērojami palielinot savu pārsvaru vieglo automašīnu ieskaites kopvērtējumā.

Jau vēstīts, ka piektais etaps nesekmīgs bija Peteransela tuvākajam sekotājam, komandas biedram un tautietim Sebastjanam Lēbam, jo

deviņkārtējais pasaules čempions rallijā stūrmaņa Daniela Elenas traumas dēļ no sacensībām izstājās.

Lēbs «Dakarā» piedalījās trešo reizi, cenšoties tikt pie pirmā titula, turklāt otrdien viņš uzvarēja ceturtajā ātrumposmā, summā paceļoties uz otro pozīciju kopvērtējumā vieglo automašīnu klasē.

Tikmēr Peteransels, kurš «Dakaras» rallijreidā ir triumfējis 13 reizes, 266 kilometrus garo distanci veica divās stundās, 51 minūtē un 19 sekundēs. Lielai daļai sacensību dalībnieku rezultāts bija ievērojami sliktāks, jo, pieļaujot kļūdas, daudz laika zaudēts augstajās Tanakas smilšu kāpās. Bet

Saūda Arābijas pārstāvis «Dakarā», Jazīds al Radži, pamanījās savu MINI noslīcināt Klusajā okeānā.
FOTO: Ekrānšāviņš no video

Lai vai kā, Peteranselam četras minūtes un 52 sekundes zaudēja Nīderlandes pārstāvis Bernards ten Brinke («Toyota»), bet vēl par teju astoņām minūtēm atpalika Žinels de Viljērs no DĀR.

Tikmēr spānis Karloss Sainss, kurš pēc Lēba izstāšanās kļuvis par kopvērtējuma vicelīderi, posmā ieņēma ceturto vietu, no komandas biedra Peteransela atpaliekot vairāk par 18 minūtēm.

Kopvērtējumā Peteransels pārspēj Sainsu par 31 minūti un 16 sekundēm,

kamēr trešais ir ten Brinke, atpaliekot jau par stundu, 15 minūtēm un 16 sekundēm.

Kā vēstīts, dominējošā «Peugeot» pēc šī gada sacensībām pametīs «Dakaras» rallijreidu.

Motociklu ieskaitē posmā uzvaru guva spānis Hoans Barreda («Honda»), kurš finišēja pēc trim stundām, 19 minūtēm un 42 sekundēm. Viņš par desmit minūtēm un 26 sekundēm pārspēja austrieti Matīasu Valkneru (KTM), bet trešo vietu ieņēma argentīnietis Kevins Benavidess («Honda»), kurš bija vēl par divām minūtēm lēnāks.

Kopvērtējumā vadību saglabāja francūzis Adrjēns van Bēferēns («Yamaha»), kurš posmā ieņēma piekto vietu. Viņš tieši par minūti pārspēja Benavidesu, bet vēl 14 sekundes zaudē Valkners.

Jau ziņots, ka otrdien muguras traumas dēļ no sacensībām izstājās pērnā gada «Dakaras» rallijreida uzvarētājs motociklu klasē Sems Sanderlends no Lielbritānijas.

Ceturtdien sportisti pametīs Peru un sacensību sesto etapu noslēgs Bolīvijas galvaspilsētā Lapasā, veicot 447 kilometru garu posmu. No tiem 313 kilometri būs sacensību ieskaitē.

Rallijreids noslēgsies 20.janvārī ar 14.posma finišu Kordovā.

Pērn sacensībās vieglo automašīnu konkurencē uzvarēja Peteransels, kurš karjerā «Dakaras» rallijreidā ir uzvarējis 13 reizes un ir panākumiem bagātākais šo sacīkšu dalībnieks. Savukārt motociklu ieskaitē labākais bija Sanderlends.

Slavenais rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā debitēja Dienvidamerikā.

Uz augšu
Back