C, 11.08.2022.

Igaunijas armijas komandieris: Mācības «Zapad» imitēja pilna mēroga karu pret NATO

TVNET/LETA
Igaunijas armijas komandieris: Mācības «Zapad» imitēja pilna mēroga karu pret NATO
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Pagājušā gada rudenī notikušajās militārajās mācībās «Zapad 2017» Krievija imitēja pilna mēroga karu pret NATO, intervijā Vācijas laikrakstam «Bild» norādījis Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris Riho Terrass.

Šādu apgalvojumu 19.decembrī avīzei «Bild» izteica divi anonīmi kādas rietumvalsts izlūkdienesta eksperti. Pēc viņu teiktā, Krievijas pēdējā laika lielākie militārie manevri «Zapad» nebija ne pretterorisma, ne arī tikai uz aizsardzību orientētas mācības, bet gan spēku pārbaude plaša mēroga konvencionālam karam pret NATO Eiropā un Baltijas valstu sagrābšanai.

Kā norāda laikraksts, ņemot vērā «jautājuma ļoti jutīgo dabu», kā to formulējušas dažādu valdību amatpersonas, līdz šim minētajam apgalvojumam nebija saņemts nekāds oficiāls apstiprinājums, bet tagad Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris to izteicis.

«Ar «Zapad 2017» Krievija imitēja plaša mēroga militāru uzbrukumu pret NATO. Tas bija vērsts ne tikai pret Baltijas valstīm, jo manevri bija izvērsti plašā reģionā no Tālajiem Ziemeļiem līdz Melnajai jūrai. Šo mācību vēriens un mērogi bija daudz plašāki, nekā tika oficiāli paziņots,» izteicies Terrass.

Iepriekšējā intervijā, citējot anonīmus rietumvalsts izlūkdienesta ekspertus,

«Bild» rakstīja, ka mācībās «Zapad 2017» izmēģināta Baltijas valstu un Baltkrievijas sagrābšana un vienlaikus «šoka kampaņa» pret tādām valstīm kā Vācija, Nīderlande, Polija un Norvēģija, kā arī aliansē neietilpstošajām Somiju un Zviedriju.

Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs iepriekš atzinis, ka Krievijas un Baltkrievijas kopīgo mācību «Zapad 2017» mērogi bija krietni plašāki, nekā Maskava pirms tam tika ziņojusi.

Mācību «Zapad 2017» aktīvais posms norisinājās no 14. līdz 20. septembrim.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais