Divas trešdaļas vāciešu uzskata, ka Merkeles ziedu laiki ir pagājuši

TVNET/LETA
Divas trešdaļas vāciešu uzskata, ka Merkeles ziedu laiki ir pagājuši
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Saskaņā ar laikraksta «Die Welt» un raidorganizācijas ARD veikto aptauju 67% vāciešu uzskata, ka Merkele vairs nav tāda līdere, kāda bija agrāk. Tomēr tas nenozīmē, ka vācieši būtu pilnībā zaudējuši ticību savai ilggadējajai līderei. 65% aptaujāto atzinuši, ka joprojām uzskata Merkeli par labu kancleri.

Aptauja atklāj, ka lielāka problēma ir citu izcilu personību trūkums Merkeles vadītajā Kristīgo demokrātu savienībā (CDU). Trīs ceturtdaļas vāciešu uzskata, ka pienācis laiks jauniem cilvēkiem CDU.

Pētījums arī atspoguļo sabiedrības pieaugošo neapmierinātību ar ilgajām valdības veidošanas sarunām.

Kopš Bundestāga vēlēšanām pagājušas jau vairāk nekā 100 dienas, bet jauna valdība vēl nav izveidota.

Pēc tam, kad izgāzās ilgās koalīcijas sarunas starp CDU, viņu Bavārijas meitaspartiju Sociāli kristīgo savienību (CSU), Liberālo Brīvo demokrātu partiju (FDP) un «zaļajiem», visas cerības tagad saistītas ar līdzšinējās «lielās koalīcijas» atjaunošanu starp CDU/CSU un sociāldemokrātiem (SPD).

Lai gan «lielā koalīcija» var būt vienīgais ceļš, kā izvairīties no mazākuma valdības vai jaunām vēlēšanām, vācieši pret to neizjūt lielu entuziasmu.

Aptuveni 45% aptaujāto sacījuši, ka atbalstītu vēl vienu «lielo koalīciju», taču 52% norādījuši, ka nejūtas gana pārliecināti par to, lai paustu savu viedokli.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu