Rīgas brīvosta plāno kravu apgrozījuma kritumu par 4%; attīstībā investēs gandrīz 50 miljonus eiro

FOTO: LETA

Rīgas brīvosta šogad plāno kravu apgrozījuma kritumu par 4%, savukārt ostas attīstībā plānots investēt 49,7 miljonus eiro, pastāstīja brīvostas pārstāve Vita Gerharde.

Viņa skaidroja, ka, plānojot šī gada budžeta ieņēmumu sadaļu, tika ņemta vērā piesardzīga kravu apgrozījuma prognoze, kas balstīta uz stividorkompāniju iesniegtajiem plāniem par kravu apgrozījumu.

«Kopējais Rīgas brīvostas kravu apgrozījums šogad tiek prognozēts 30 miljonu tonnu apmērā, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir par 4% mazāk,» atklāja Gerharde.

Saskaņā ar Rīgas Brīvostas valdes lēmumu šogad Rīgas brīvostas pārvaldes budžets plānots 43 miljonu eiro apmērā.

Rīgas brīvostas pārvalde šogad turpinās realizēt iesāktos investīciju projektus Krievu salā un Kundziņsalā, atzīmēja Gerharde.

«Projekti ir vērsti uz Rīgas ostas konkurētspējas veicināšanu, vienlaicīgi ņemot vērā apkārtējās vides, ostas apkaimju un Rīgas pilsētas attīstības prasības. Investīciju apjoms šogad pieaugs vairāk nekā trīs reizes salīdzinājumā ar 2017.gadu,» teica Gerharde.

Viņa norādīja, ka galvenās investīciju prioritātes 2018.gadā ir projekti «Krievu salas 2.kārtas realizācija», kuram paredzēts novirzīt 36,6 miljonus eiro un «Tvaika ielas pārvada projekta pabeigšana un būvniecības uzsākšana», kam plānots novirzīt 9,1 miljons eiro.

Kā ziņots, Rīgas brīvostā 11 mēnešos pērn pārkrauti 31,117 miljoni tonnu kravu, kas ir par 6,7% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, liecina brīvostas publiskotā informācija.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.

Uz augšu