Sv, 25.09.2022.

Saistībā ar sprādzienu lielveikalā Sanktpēterburgā aizturētais atzinis savu vainu

LETA/AFP
Saistībā ar sprādzienu lielveikalā Sanktpēterburgā aizturētais atzinis savu vainu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Anton Vaganov / REUTERS

Saistībā ar lielveikalā Sanktpēterburgā šonedēļ notikušo sprādzienu aizturētais atzinies, ka izplānojis uzbrukumu un novietojis bumbu, kuras eksplozijā ievainoti 18 cilvēki, svētdien paziņoja Krievijas izmeklēšanas komiteja.

«Pratināšanas laikā aizdomās turētais atzinās, ka organizējis un pastrādājis noziegumu,» teikts Izmeklēšanas komitejas paziņojumā.

Tajā arī sacīts, ka «nozieguma pastrādāšanas motīvs bija naids pret psiholoģisko treniņu, kurus viņš agrāk apmeklēja, organizētājiem un dalībniekiem».

Jau ziņots, ka Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) aizdomās turēto aizturēja sestdien.

Kāds izmeklēšanai tuvs avots ziņu aģentūrai «Interfax» pastāstīja, ka aizturētais ir 35 gadus vecais Dmitrijs Lukjaņenko, kurš «uzskata sevi par nacionālistiski okultās kustības «New Age» dalībnieku» un lieto narkotikas.

Savukārt portāls «47news.ru» ziņo, ka Lukjaņenko ticis izslēgts no psiholoģisko un enerģētisko treniņu skolas «Deir».

Svētdien Izmeklēšanas komiteja izvirzīja aizturētajam apsūdzības terorismā, bet tiesa noteica drošības līdzekli apcietinājumu.

Sprādziens notika trešdien Sanktpēterburgas lielveikalā «Perekrjostok», un tajā tika ievainoti 18 cilvēki.

Sprādziena enerģija bija ekvivalenta 200 gramiem trinitrotoluola (TNT), un to izraisīja paštaisīts spridzeklis, kas bijis pildīts ar traumējošiem elementiem, paziņoja Izmeklēšanas komiteja.

Sprādziena epicentrs bija bagāžas glabāšanas kamerā pie lielveikala ieejas.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien nosauca šo sprādzienu par «teroristu uzbrukumu».

Savukārt piektdien teroristu grupējums «Islāma valsts» paziņoja, ka uzņemas atbildību par sprādzienu lielveikalā.

«Kalifāta kareivju drošības vienībai aizvakar izdevās ievietot spridzekli vienā no iepirkšanās centriem Sanktpēterburgas pilsētā krustnešu Krievijas ziemeļrietumos,» bija teikts grupējuma propagandas atzara «Amaq» paziņojumā.

Sanktpēterburgā aprīlī uzspridzinājās terorists pašnāvnieks metro vilcienā, nogalinot vairāk nekā 10 cilvēku. Tiek uzskatīts, ka teroristu bija radikalizējuši islāma ekstrēmisti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu