Pk, 30.09.2022.

Sprādzienos Kabulā nogalināti vismaz 40 cilvēki

LETA/AFP
Sprādzienos Kabulā nogalināti vismaz 40 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Vairākos sprādzienos, kas ceturtdien Kabulā notikuši šiītu kultūras centrā, nogalināti vismaz 40 cilvēki un vairāki desmiti ievainoti, pavēstīja amatpersonas. Atbildību par sprādzieniem neviens nav uzņēmies, bet talibu nemiernieki jau paziņojuši, ka nav saistīti ar šo uzbrukumu.

(Papildināta ziņa.)

Atbildību par sprādzieniem uzņēmies džihādistu grupējums «Islāma valsts», ziņo tā propagandas atzars «Amaq». Talibu nemiernieki jau paziņojuši, ka nav saistīti ar šo uzbrukumu.

Sprādziena brīdī kultūras centrā notika ceremonija, pieminot padomju iebrukuma Afganistānā 38. gadadienu, sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Nasrats Rahimi.

«40 cilvēki nogalināti un 30 ievainoti, bet tas nav galīgais upuru skaits - tas var pieaugt,» viņš atzina.

Galvenajam sprādzienam sekojušas divas mazākas eksplozijas, kurās neviens cilvēks nav cietis, sacīja Rahimi.

Pēdējo mēnešu laikā, talibiem aktivizējot uzbrukumus, kā arī džihādistu grupējumam «Islāma valsts» cenšoties nostiprināt savu klātbūtni, Kabula civilistiem kara plosītajā Afganistānā kļuvusi par vienu no bīstamākajām vietām.

Pirms dažām dienām terorists pašnāvnieks Kabulā uzspridzinājās izlūkdienesta kompleksā, nogalinot sešus cilvēkus. Atbildību par šo sprādzienu uzņēmās «Islāma valsts».

Tuvo Austrumu džihādistu grupējums Afganistānā cenšas nostiprināties kopš 2015.gada un aktivizējis uzbrukumus Kabulā, cita starpā vēršoties pret drošības objektiem un šiītu minoritāti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais