Decembrī augusi «Saskaņas» un NA popularitāte, bet sarucis «Vienotības» un ZZS reitings

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Decembrī augusi partijas «Saskaņa» un nacionālās apvienības «Visu Latvijai - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» (VL-TB/LNNK) popularitāte, bet reitinga kritumu piedzīvojusi «Vienotība» un «Zaļo un zemnieku savienība», vēsta LTV raidījums «Panorāma», atsaucoties uz SKDS veiktu iedzīvotāju aptauju par to, kā viņi balsotu Saeimas vēlēšanās.

Sociologs Arnis Kaktiņš raidījumam atzina, ka, salīdzinot ar novembra rādītājiem, nelies svārstības ir, tomēr tās nav tādas, lai izdarītu būtiskus secinājumus mēneša robežās vien. «Dažkārt arī tad, ja nav lielu izmaiņu, tas kaut ko nozīmē un tā ir interesanta ziņa un interesants secinājums. Piemēram, viss, kas notiek ar «Vienotību», ir interesanti pavērot, vai tad popularitāte kāps vai kritīs. Un tas, ko mēs redzam - viņi turas,» norādīja Kaktiņš.

«Saskaņas» reitings audzis no 19,8% uz 20,7%.

Pēc trīs mēnešu popularitātes pieauguma nelielu reitinga kritumu piedzīvojusi «Zaļo un zemnieku savienība». Tā gan aizvien ieņem otro vietu populārāko politisko spēku sarakstā ar 14,3% atbalstu, kas ir samazinājums par vienu procentpunktu.

Trešo vietu ar reitinga palielinājumu par 0,3 procentpunktiem ieņem VL-TB/LNNK - tās reitings decembrī bijis 7,3%.

Ceturtajā vietā vēl novembrī esošo Jauno konservatīvo partiju (JKP) ir nomainījusi Latvijas Reģionu apvienība, kuras reitings ir pieaudzis no 2,4% līdz 3,6%.

Savukārt JKP ieņem sesto vietu ar 3% reitingu - tūliņ pēc «Vienotības», kas ar 0,3 procentpunktu kritumu un attiecīgi 3,5% vēlētāju atbalstu ierindojas piektajā vietā.

Par partiju «No sirds Latvijai» savu balsi atdotu 1,8% vēlētāju un tas ir samazinājums par 0,3 procentpunktiem.

Tikmēr partijas «KPV LV» reitings ir samazinājies no 1,6% uz 1,5%.

Kustību «Par!» decembrī atbalstītu 1,5% vēlētāju, kas ir kāpums par 0,3 procentpunktiem.

Zem 1% popularitāte ir partijām «Latvijas attīstībai « - 0,9%, «Vienoti Latvijai» - 0,8%, Latvijas Krievu savienībai - 0,3% un partijai «Progresīvie» - 0,2%.

Vēlētāju vidū joprojām ir gana daudz neizlēmušo. SKDS dati liecina, ka teju ceturtā daļa vēl nezina, par ko balsos.

Uz augšu