Ar pirotehniku saistītu drošības apsvērumu dēļ Bauskā mainīta jaunā gada sagaidīšanas vieta

Bauskas rātslaukums

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ar pirotehniku saistītu drošības apsvērumu dēļ jaunā gada sagaidīšana pasākums Bauskā pārcelts no rātslaukuma uz laukumu Dambja ielā, zināja Bauskas kultūras centrā.

Iedzīvotāji laukumā Dambja ielā aicināti pulcēties 31.decembrī no plkst.23.30. Pirms pusnakts atzīmēšanas tiks demonstrēts baušķenieku video sveiciens, kā arī ieskats nākamā gada kultūras dzīves notikumos. Šogad nav plānota pieslēgšanās televīzijas tiešraidei, līdz ar to Latvijas valsts himna skanēs nevis ierastajā Latvijas Radio kora skanējumā, bet vietējā kora «Mežotne» izpildījumā.

Neilgi pēc pusnakts no pretējā Mēmeles krasta sāksies Bauskā vēl neredzēts salūts. Līdz šim rātslaukumā pirotehnika tika izvietota nelielā platībā, bet šogad lādiņi tiks izvietoti panorāmas veidā, padarot uguņošanu par skaistu priekšnesumu, sola Bauskas kultūras centrā.

«Ja iedzīvotāji atzīs jauninājumu, tad gaidāmās uguņošanas būs iespējams attīstīt vēl ievērojamāk - izmantojot upi, plostus, laivas. Tāpat nākotnē jādomā par Dambja ielas atpūtas laukuma sakārtošanu, kas baušķeniekiem dos skaistu norises vietu atpūtas un publiskiem pasākumiem,» informēja kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Jaunā gada sagaidīšanas vietu Bauskā nolemts mainīt ne tikai pārdomātāka salūta iespējamībai, bet arī apmeklētāju drošībai. Pasākuma rīkotāji skaidroja, ka uguņošana rātslaukumā ir ārkārtīgi bīstama, jo pirotehnika atrodas samērā nelielā attālumā no svinētāju pūļa un līdzās esošajām ēkām, līdz ar to neveiksmīgi izšauta lādiņa gadījumā tiek apdraudēti gan apmeklētāji, gan būves.

«To, ka rātslaukums nav piemērots salūtam, apliecinājuši arī nozares profesionāļi, kuri līdz šim atteikušies uguņošanā iekļaut augstas bīstamības pirotehnikas izstrādājumus, kas priekšnesumu rada iespaidīgāku un emocionālāku. Diskusijās ar jomas pārstāvjiem tika nolemts Jaunā gada sagaidīšanu pārcelt uz drošāku vietu. Apzināmies, ka Bauskas rātslaukums ir pilsētas sirds un Jaunā gada sagaidīšana tajā ir kļuvusi par tradīciju, bet Bauskas kultūras centram kā pasākumu organizētājam pirmkārt jādomā par apmeklētāju drošību, ko nosaka arī publisku pasākumu organizēšanas likums,» uzsvēra Lujāne.

Turklāt pirotehniskos izstrādājumus aizliegts izmantot tuvāk par 300 metriem no kultūrvēsturiskiem objektiem, vēstures un kultūras pieminekļiem, kapsētām, kulta ēkām, dabas rezervātiem, kā arī citām vietām, kurās pirotehnisko izstrādājumu izmantošana var apdraudēt tuvumā esošu cilvēka dzīvību, veselību, mantu vai nodarīt kaitējumu videi.

Jaunā gada sagaidīšanas pasākuma rīkotāji aicina iedzīvotājus ar sapratni raudzīties uz pasākuma vietas maiņu.

Uz augšu