Rīgā krievu mūziķis Antoha MC

Antoha MC

FOTO: publicitātes

Dienu pirms Ziemassvētkiem, 23. decembrī plkst.21 RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 uzstāsies Antoha MC jeb Antons Kuzņecovs no Maskavas, kurš ir atzīts par vienu no interesantākajiem šī gadsimta krievu mūziķiem, kas ar savu vienkāršību un saprotamo bītu vieglumu liek dejot visdažādāko izmēru zālēm. Kopā ar Antoha MC vakara gaitā uzstāsies arī īpašie viesi - Ozols & Tehnikums.

Antoha MC ir uzskatāms par mūsdienu alternatīvās jaunatnes varoni, kas ar savas mūzikas palīdzību kultivē labsirdību kā galveno dzīves filozofiju. Viņa klausītāji raksturo viņu kā sirsnīgu, neordināru un brīvu.

Antoha MC mūzikas stils ir grūti definējams - nācis no Maskavas guļamrajonu kārtības, tas sintezē sevī hiphopa, regeja, džeza un fanka elementus. Viņa mūzika ir vienkārša, bet ne prasta. Trompeti, no kuras mūziķis nešķiras jau no astoņu gadu vecuma, viņš uzskata par savu «zelta atslēdziņu, brīnumnūjiņu, galveno ieroci un karogu». Specifiskais vokāls var mulsināt, tomēr dziesmu teksti, kas uzbur savādu padomju atmosfēru, rod ceļu uz ikviena klausītāja sirdi ar savu vienkāršību un patiesumu. Lielākoties iepazīšanās ar viņa mūziku pāraug par sava veida atkarību.

Kā atzīst pats Antoha MC, būtiskākais viņa mūzikā ir labsirdība un kustība, un tādām, viņaprāt, ir jābūt ikviena indivīda pamatvērtībām. Atšķirībā no klasiskiem hiphopa izpildītājiem, Antoha MC izvēlās tieši gaišo un labdabīgo motīvu izcelšanu. «Kāpēc solīt, ka viss būs labi, ja viss jau ir labi,» tā viņš dzied kādā no savām dziesmām. Arī Antohas MC koncerti ir siltuma un pārsteigumu pilni - mūziķis labprāt aprunājas ar savu klausītāju par aktuālo, uzmundrina, un dažreiz tik ļoti aizraujas pats, ka laižas dejā kopā ar skatītājiem, aizmirstot par nākamo dziesmu. Visvairāk Antoha MC priecājas, ka viņa mūzika liek cilvēkiem kustēties (visplašākajā šī vārda nozīmē).

Latvijā Antoha MC jau ir viesojies, iepriecinot vietējo publiku ar uzstāšanos festivālā "Piena svētki» 2016. gadā. Plašāku atpazīstamību Antoha MC guvis lielākoties pateicoties sociālajiem tīkliem un interneta platformām, kur vienkārši dalījies ar savu mūziku. Līdz šim ir izdoti jau vairāki mūziķa veidoti albumi, pēdējais no tiem «Советы для молодоженов» (Padomi jaunlaulātajiem - red.) ir iznācis šī gada septembrī. Ar katru savu dziesmu viņš vēršas pie klausītāja ar vēlmi iemācīt labo ieraudzīt it visā, mudinot tos iet pastaigās un vienkārši elpot, vingrot, smaidīt vai priecāties par vasaru. Kādam tas varētu likties banāli, tomēr šķiet, ka mūsdienu laikmeta ritmos ir liela nepieciešamība pēc šāda atgādinājuma.

«Neesmu kļuvis populārs, bet tomēr esmu radījis par sevi interesi. Tie, kuri ir noklausījušies kaut ko no manas daiļrades, gaida pēc jaunumiem, un es pie tā strādāju, cenšos iepriecināt. Labāk, lai mūzika sasniedz vienu sirdi, ber jēgpilni, nevis miljons, bet pa tukšo,» stāsta Antons.

www.antohamc.ru

Biļetes www.bilesuserviss.lv

Uz augšu