Federācija: Latvijas kokrūpnieki pagaidām neizjūt izaugsmi būvniecībā

Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss FOTO: Ieva Makare / LETA

Latvijas kokrūpnieki pagaidām tiešā veidā neizjūt izaugsmi būvniecībā, intervijā atzina Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

«Nav sajūtas, ka tā [būvniecība] būtu strauji pieaugusi. (...) Ir lielas gaidas, ka tūlīt nāks iekšā Eiropas naudas un procesi notiks, bet nejūtu, ka šobrīd viss dunētu, visi strādātu un būtu izmisums, kur dabūt strādniekus,» sacīja Klauss.

Viņš piebilda, ka Latvijā kokmateriālus lielos apmēros ierasti izmanto privātmēju būvniecībā. «Privātmāju segmentā kokmateriāls tiek patērēts diezgan lielos apmēros, taču es negribētu teikt, ka šobrīd būtu vērojams privātmāju celtniecības bums. Daudzdzīvokļu vai publisko ēku izbūvē koku izmanto pārsvarā tikai apdarē un kā vizuālos elementus. Valdība gan ir lēmusi, ka arī sešstāvu mājām nesošās konstrukcijas varēs būvēt no koka, taču tas nenozīmē, ka tūlīt visi tā sāks darīt,» klāstīja Klauss.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo ceturksni pirms gada, palielinājies par 5,8% pēc kalendāri neizlīdzinātiem datiem. Spēcīgo ekonomikas izaugsmi trešajā ceturksnī nodrošinājis galvenokārt straujais kāpums būvniecībā, kur sasniegts 25% pieaugums.

Finanšu ministrijā norādīja, ka izaugsmi būvniecībā šogad veicina straujāka Eiropas Savienības fondu līdzekļu ieplūde, turklāt pieaugumu trešajā ceturksnī uzrādīja arī būvniecības sektori, kur dominē privātās investīcijas, tajā skaitā tirdzniecības ēku, degvielas uzpildes staciju, viesnīcu būvniecība.

Uz augšu
Back