ZeKurbulis video: smalkā auto restaurācijas māksla

FOTO: Publicitātes foto

TVNET sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā noskatīties jaunāko ātruma un piedzīvojumu raidījuma ZeKurbulis epizodi. Šoreiz ZeKurbulis studijā viesojas Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators Gunārs Dortāns, lai pastāstītu par seno spēkratu restaurāciju.

ZeKurbulis vadītāji Pauls Timrots un Ilmārs Līkums šajā raidījuma epizodē uz sarunu aicinājuši auto restaurācijas meistaru Gunāru Dortānu, kurš skatītājus iepazīstinās ar sava amata smalkajām niansēm. Gunārs Dortāns dalīsies pieredzē – kur atrast restaurācijas cienīgu automobili un pēc kādiem kritērijiem to vērtēt, lai ieguldījums nebūtu bezjēdzīgs. Lai arī lielu daļu automašīnu restaurēt nav jēgas, iespējams, ka 3D printeri un modernās tehnoloģijas nākotnē mainīs restaurācijas būtību un pat aizstās meistaru roku darbu.

Žurnālists Artūrs Virbulis šoreiz iespaidojies no Useina Bolta, pasaules ātrākā cilvēka dalības Porsche 911 testos. Artūrs kolēģiem piedāvās vielu pārdomām – kuriem Latvijas sportistiem ir gana dūšas un potenciāls pēc profesionālās karjeras beigām pievērsties autosportam. ZeKurbulis komandai ir padomā vairāki varianti: brāļi Dukuri un Šici īpaši būvētos auto, Māris Štrombergs kā rallijkrosa braucējs, Ernests Gulbis autošosejā un citi, kuriem piemīt vajadzīgā koordinācija, asums un spēja pārredzēt laukumu.

ZeKurbulis un tā ieraksti, kā arī citi autosporta notikumi skatāmi LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā: http://straume.lmt.lv/zekurbulis. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijā ar tēmturi #ZeKurbulis.

Uz augšu