Titulētais Furkads: Krievijai piespriesto sodu vērtēju pozitīvi

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Martēns Furkads

FOTO: Sputnik/LETA

Titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads, ja būtu Krievijas sportists, izvēlētos doties uz 2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, viņa teikto citē aģentūra TASS.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) Phjončhanā ļaus startēt «tīrajiem» krievu sportistiem, kuri nekad nav pieķerti dopinga lietošanā. Rūpīgu atlasi veiks speciāla komisija. Krievijas sportisti nevarēs startēt zem sava karoga, un uz viņu formas tērpiem būs uzraksts «Olympic Athlete from Russia» jeb «olimpiskais sportists no Krievijas».

«Būdams sportists, man šķiet, es piedalītos, jo tam esmu veltījis četrus gadus savas dzīves un esmu ambiciozs cilvēks,» sacīja Furkads. «Spēlēs sportisti varēs piedalīties kā «olimpiskie sportisti no Krievijas». SOK rada risinājumu, viņi nebūs neitrāli sportisti. Ar tādiem nosacījumiem personīgi es piekristu doties uz Dienvidkoreju.»

Furkads piedalījies pēdējās divās olimpiskajās spēlēs Vankūverā un Sočos, kļūstot par divkārtēju olimpisko čempionu, un ieguvis divas sudraba godalgas.

«Neslēpšu, piespriestais sods Krievijai nebija liels pārsteigums, pēdējās dienās viss uz to gāja,» izdevumā «L'Equipe» izteicies Furkads. «Šo lēmumu vērtēju pozitīvi. Tas ir adekvāts sods par pagātnē izdarītajiem pārkāpumiem, tajā skaitā Sočos.»

Olimpiskās spēles Phjončhanā risināsies no 9. līdz 25. februārim.

Uz augšu