Rīgas «Dinamo» cieš kārtējo neveiksmi Magņitogorskā

Ielaižot divas ripas mača pirmo piecu minūšu laikā, kārtējo zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā svētdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas viesos ar 2:3 piekāpās iepriekšējās sezonas vicečempionei Magņitogorskas «Metallurg». Vārtus Latvijas kluba labā guva Miks Indrašis un Lauris Dārziņš.

Latvijas komanda jau pirmajās piecās minūtēs ielaida, bet noslēgumā cieta vien ceturto neveiksmi pamatlaikā pēdējos 13 mačos.

Rezultātu mājinieki atklāja jau otrajā nomaiņā pēc spēlētas pusminūtes, kad Ņikita Sirotkins veica uzmetienu un ripa ielidoja vārtu augšējā stūrī, turklāt piektajā minūtē rīdzinieki palika mazākumā un arī vairākumu Magņitogorska realizēja, kad vārtu priekšā veiksmīgākais bija Jevgēņijs Timkins. Rīdzinieku treneri ilgāk nekavējās un uzreiz Manta Armaļa vietā vārtos devās Jānis Kalniņš.

Pēc šāda pavērsiena spēle izlīdzinājās un 14.minūtē Miks Indrašis spēja izlīdzināt rezultātu, kad iegāja zonā un tieši no vārtu priekšas nekļūdīgi meta aizsarga aizsegā. Pirmās trešdaļas beigās iniciatīva piederēja Rīgas «Dinamo» komandai, tomēr vārtus iemeta pretinieki, kad 18 sekundes pirms noslēguma sirēnas izcēlās Andrejs Čibisovs.

Otrā perioda sestajā minūtē «Dinamo» pirmo reizi mačā tika pie iespējas spēlēt vairākumā, un tā realizēšanai vajadzēja tikai desmit sekundes. Rīdzinieki ātri iegāja pretinieku aizsardzības zonā un «Metallurg» hokejisti nespēja noķert Lauri Dārziņu, kurš netraucēts no labās puses raidīja ripu vārtos. Sešas minūtes vēlāk «Dinamo» hokejisti nopelnīja otro vairākumu, kurā tikai Rihardam Bukartam izdevās veikt bīstamu metienu pa vārtiem, taču mājinieki tika galā ar latvieša centieniem panākt neizšķirtu.

Nepilnas četras minūtes pirms otrā perioda beigām «Metallurg» aizsargs Kriss Lī iemeta ripu «Dinamo» vārtos, taču viņa raidījums netika ieskaitīts, jo pirms tam bija aizmugures situācija, kas tika konstatēta pēc video atkārtojuma noskatīšanās. Pēc neieskaitītajiem vārtiem Magņitogorskas hokejisti savērpa pamatīgus virpuļus Kalniņa vārtu priekšā, taču pie ceturtajiem vārtiem tikt nespēja.

Trešās trešdaļas pirmā puse aizritēja līdzīgā cīņā, taču «Dinamo» pie labām iespējām panākt izlīdzinājumu netika. Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Indrašis no tuvas distances varēja gūt vārtus, taču viņam neizdevās sagatavots metiens. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki trijatā izlauzās pret vienu rīdzinieku aizsargu, taču Kristaps Zīle glāba komandu no ceturtajiem zaudētajiem vārtiem.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divas minūtes Kalniņš tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, «Dinamo» izdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā, taču mājinieki visus rīdzinieku metienus neitralizēja. Pēdējās sekundēs vārtu tuvumā pa ripu netrāpīja Roberts Lipsbergs, un tika ciests zaudējums ar 2:3.

Rīgas «Dinamo» - Magņitogorskas «Metallurg» 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Ņikita Sirotkins (0:28), 2:0 Jevgēņijs Timkins (Elisons, Kovaržs) (4:58, vair.), 2:1 Miks Indrašis (K. Rēdlihs) (13:29), 3:1 Andrejs Čibisovs (Šenfelds) (19:40), 3:2 Lauris Dārziņš (K. Rēdlihs, Indrašis) (26:26, vair.).

Kaut Rīgas «Dinamo» ir turnīra pastarīte, tā deviņās no pēdējām 13 spēlēm guvusi vismaz punktu, šajā laikā pamatlaikā zaudējot vien abām pagājušās sezonas finālistēm «Metallurg» (divreiz) un Sanktpēterburgas SKA, kā arī Čeļabinskas «Traktor». Tiesa, paši rīdzinieki pamatlaikā šosezon uzvarējuši vien divas reizes un kārtējo šādu uzvaru izlaida iepriekšējā mačā piektdien, kad kapitulēja pamatlaika pēdējā minūtē, tomēr pagarinājumā ar 3:2 apspēlēja Jekaterinburgas «Avtomobilist».

Rīgas «Dinamo» iepriekšējo reizi ar Magņitogorskas «Metallurg» tikās pirms desmit dienām, savā laukumā ciešot neveiksmi ar 0:3. Tieši spēli iepriekš «Metallurg» komanda ceļa traumas dēļ bija zaudējusi savu lielāko zvaigzni Sergeju Mozjakinu, kurš nespēlēja arī svētdien.

Šosezon Magņitogorskas komanda spēlē neveiksmīgi un tikai pret Rīgas «Dinamo» pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Vienības pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs šosezon joprojām ir Mozjakins, kurš 30 spēlēs izcēlies ar 15 vārtiem un 16 rezultatīvām piespēlēm.

Tiesa, vicečempioniem pēdējā laikā bijuši arī ļoti nopietni papildinājumi, jo oktobra beigās vienība piesaistīja iepriekšējās sezonas KHL rezultatīvāko aizsargu Krisu Lī, kurš ar to divas reizes izcīnījis Gagarina kausu, bet jau šomēnes sastāvā atgriezās aizsargs Aleksejs Bereglazovs, kurš nespēja iekļūt Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Rīgas komanda ar 24 punktiem 35 spēlēs joprojām ieņem pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām, no priekšpēdējā vietā esošās Bratislavas «Slovan» atpalikdama 11 punktus. Savukārt visas līgas kopvērtējumā priekšpēdējā vietā esošā Hantimansijskas «Jugra» apsteidz Latvijas vienību par trim punktiem, turklāt jau svētdien rīdzinieki šo komandu varēja apsteigt.

Tikmēr šīs dienas pretiniece «Metallurg» ar 55 punktiem 36 spēlēs Austrumu konferencē ieņem sesto vietu.

Kopumā KHL ietvaros abas komandas savā starpā līdz šim tikušās 18 reizes. Spēļu pamatlaikā «Metallurg» izcīnījis 10 uzvaras, kamēr «Dinamo» ir tikai 4 panākumi.

Savukārt pēcspēles metienos noslēgušies 3 savstarpējie dueļi, 2 no tiem uzvaru svinējuši rīdzinieki. Papildlaikā uzvarētājs izšķīries vienu reizi, kurā panākumu guva «Dinamo».

Magņitogorskas «Metallurg» komanda ir divkārtēja Gagarina kausa ieguvēja. Pagājušajā sezonā cīņā par trofeju finālā tā piedzīvoja zaudējumu sērijā ar 1-4 pret Sanktpēterburgas SKA, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Rīgas «Dinamo» izbraukuma spēles (Latvijas laiks)

24. novembris Jekaterinburga (Krievija), «Avtomobilist» - Rīgas «Dinamo» 2:3 - papildlaikā;

26. novembris plkst. 14 Magņitogorska (Krievija), «Metallurg» - Rīgas «Dinamo» 3:2