Par viltus spridzināšanas draudiem aiztur piedzērušos, neapmierinātu pacientu

Ilustratīvs attēls FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija Rīgā par viltus spridzināšanas draudiem aizturējusi neapmierinātu ārstniecības iestādes pacientu, skaidroja Valsts policijā.

18.novembrī medicīnas iestādē nogādāts vīrietis, kurš atradies manāmā alkohola reibumā un ar sasitumu galvas rajonā. Par spīti tam, ka vīrietim sniegta medicīniskā palīdzība, viņš mēģinājis sākt kautiņu ar apsardzes darbiniekiem un necenzētiem vārdiem lamājies. Par šo pārkāpumu vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu.

Nākamās dienas pēcpusdienā vīrietis atkal ieradies ārstniecības iestādē. Ārsti vīrietim atkārtoti paskaidroja, ka pēc viņam nepieciešamās medicīniskās palīdzības jāvēršas citā ārstniecības iestādē. Vīrietis, būdams neapmierināts, piezvanījis uz Valsts policijas palīdzības tālruni un draudējis uzspridzināt konkrēto medicīnas iestādi.

Policisti nekavējoties devās uz norādīto adresi. Zvanītājs nebija izslēdzis mobilo telefonu, un atbildēja uz policijas zvanu. Apsekojot medicīnas iestādei tuvumā esošo teritoriju, sabiedriskā autobusa pieturā aizturēts aizdomās turētais vīrietis.

Policisti pārliecinājās, ka draudiem nav pamata. Aizturēšanas brīdī vīrietis bijis vienas promiles stiprā alkohola reibumā.

1961.gadā dzimušais vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Policijā sākts kriminālprocess par apzināti nepatiesa paziņojuma par spridzināmās ietaises ievietošanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz vienam gadam, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Policija atgādina, ka šādu nepatiesu ziņu sniedzējiem ir jāsedz arī zaudējumi, kas radušies operatīvajiem dienestiem, ierodoties uz nepamatotu izsaukumu. Turklāt gadījumos, kad bijusi nepieciešama iedzīvotāju evakuācija, jāsedz arī konkrētajā adresē esošo uzņēmumu zaudējumi.

Uz augšu
Back