Latvijas Radio 1. studijā britu džeza dziedātāja Ala.ni

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ala.ni

FOTO: Publicitātes foto

Šarmantā, elegantā britu soula, džeza vokāliste Ala.ni koncertu sērijas «Art Of Riga Jazz» ietvaros 23. novembrī plkst. 19 klausītājus priecēs Latvijas Radio 1. studijā. Mākslinieci koncertā pavadīs virtuozais ģitārists Tomass Naims (Thomas Naim).

Dziedātāja vairākus gadus bijusi fona vokāliste tādiem slaveniem māksliniekiem kā Andrea Bočelli, Mary J. Blige un Blur, bet vēlāk sapratusi, ka viņa spētu pati veidot solokarjeru, un izdevusi debijas albumu «You & I». Albumā iekļautas dziesmas, kuras stāsta par neveiksmīgām attiecībām, jo māksliniece pārdzīvoja smagu šķiršanos. Ala.ni albumā apvieno 20. gadsimta pieskārienus ar mūsdienu kultūras bezkaunību un maigumu.

Māksliniece uzaugusi Rietumlondonā, bet tagad dzīvo Parīzē. Mūziķa un šuvējas bērns. Jau trīs gadu vecumā Ala.ni vecākiem lika noprast, ka ir talantīga dziedātāja. Bērnību pavadīja, klausoties daudzveidīgu mūziku, piemēram, Džūliju Endrjūsu (Julie Andrews). Ala.ni bija apsēsta ar «Mūzikas skaņām», Džonu Holtu (John Holt) un Vivaldi. Skatuves māksla vienmēr bija viņas aicinājums, un tāpēc Ala.ni devās uz skolu Londonā - Sylvia Young, kur studēja skatuves mākslu un dizainu.

Ala.ni varat salīdzināt ar mūsdienu Biliju Holideju (Billie Holiday); apgalvo, ka viņas vokāls ir tikpat ugunīgs kā Minijai Ripertonei (Minnie Riperton), viņas ģērbšanās stils kā Lorīnai Hilai (Lorin Hill) un Džeinai Birkinai (Jane Birkin), bet tā teikt būtu pilnīgi aplami, jo Londonā dzimusī dziedātāja ir pilnīgi unikāla. Viņa tver un pauž godbijīgu mīlestību 20. gadsimta mūzikai, tomēr radot šīs skaņas ar harismu un šarmu, kas piemērotas jebkuram laikmetam.

Māksliniece radīto mūziku raksturo kā «tumšo Disnejlendu». Vokālistei piemīt blūzveidīga balss, kura šķiet kā no 40. gadiem, bet izpildītāja savai mūzikai spēj piešķirt unikalitāti, priekšnesumos izmantojot 1930. gada RCA mikrofonu.

«Dzirdot Ala.ni dziedam, pārņem cita gadsimta sajūta.»

Ala.ni piemīt dabisks skatuves talants savā mūzikā un priekšnesumos pievienot teātra elementus, iedvesmu gūstot no klasiskajiem Holivudas mūziķiem, vecajām tautasdziesmām, bet piešķirot tām savu pasakaino pieskārienu ar īpaši elegantām roku kustībām un valdzinošiem sejas vaibstiem.

Skatuves vārds ir Ala.ni. «Tas nozīmē, ka es varu būt kāds cits,» atzīst māksliniece ar īsto vārdu Alani Charal.

«Art Of Riga Jazz» mūzikas gardēžiem paredzēta koncertu sērija, programmā piedāvājot unikālus koncertus un meistarklases ar māksliniekiem, kuri Latvijā līdz šim nav viesojušies. Pagājušajā gadā apmeklētājiem tika dota iespēja iepazīties ar Bilu Laurensu (Bill Laurance), Kristīni Asbjirnsenu (Kristin Asbjornsen) un Laionelu Luki (Lionel Loueke). Turpinot tradīcijas, arī šogad sagaidāmi ne mazāki muzikāli pārsteigumi.

Biļetes «Biļešu servisa» kasēs un internetā:

www.bilesuserviss.lv

Uz augšu