Premjers: Citskovskim būs politiskais atbalsts valsts pārvaldes reformu īstenošanai

Ministru prezidents Māris Kučinskis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis spēs sekmīgi īstenot reformu valsts pārvaldē, un viņam būs tam nepieciešamais politiskais atbalsts, šorīt intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers akcentēja starpību starp iepriekšējā un pašreizējā Valsts kancelejas direktora pieeju valsts pārvaldes reformām. «Iepriekšējais [direktors] vairāk piedāvāja «griezt» un neklausīties. Šobrīd Citskovska kungs kopā ar mani ir izvēlējies šo daudz grūtāko, analītisko pieeju - strādāt kopā, mēģināt atrast problēmas un tad tās risināt.»

Kučinskis prognozēja un no savas puses arī apliecināja, ka Citskovskim būs politiskais atbalsts valsts pārvaldes reformēšanā, un šis atbalsts jau esot bijis visai skaidri redzams šonedēļ notikušajā valdības sēdē.

Valdības vadītājs prognozēja, ka ievērojami uzlabojumi valsts pārvaldes efektivitātē būs manāmi jau pēc nepilna gada.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien atbalstīja valsts pārvaldes reformu plānu, paredzot, ka valsts pārvaldē nodarbināto skaits līdz 2020.gadam ik gadu tiks samazināts par 2%. Valdība vienojās, ka ministrijas sadarbībā ar Valsts kanceleju sagatavos izvērtējumu par resorā nodarbināto skaita samazinājumu un līdz 2018.gada 1.martam iesniegs to Valsts kancelejā, kura apkopos informāciju un rezultātus līdz 2018.gada jūnijam iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā.

Tāpat ministri vienojās, ka atlaižamo amata vietu statistikā varēs iekļaut arī tās amata vietas, kas tika likvidētas iepriekšējos divos gados.

Valsts kancelejā norādīja, ka reformas mērķis ir nodrošināt nodarbināto skaita samazināšanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs, uz kurām Ministru kabinetam ir tieša ietekme, par aptuveni 6% jeb 3000 amata slodzēm triju gadu laikā. Tieši par šo amata vietu skaita samazināšanu otrdienas valdības sēdē arī izvērtās visasākās diskusijas.

Kučinskis uzsvēris, ka valsts pārvaldes reforma nenotiks bez iepriekšējas analīzes.

Uz augšu