«Glābjot dzīvos» - emocionāls stāsts par sirds transplantāciju

FOTO: Publicitātes

No 16. novembra kinoteātrī «Kino bize» tiks izrādīta franču režisores Ketelas Kilivēras elegantā un jūtīgā drāma «Glābjot dzīvos» («Réparer Les Vivants»). Filma balstīta starptautisku atzinību guvušajā Meilisas de Kerengālas (Katell Quillévéré) tāda paša nosaukuma romānā, attēlojot vairāku likteņu savienošanos sirds transplantācijas operācijā.

«Glābjot dzīvos» savijas trīs šķietami nesaistīti stāsti. Viss sākas rītausmā ar trim jauniem sērferiem bangojošā jūrā. Dažas stundas vēlāk atceļā uz mājām notiek negadījums. 17 gadus vecais Simons tiek pieslēgts dzīvības uzturēšanas sistēmai slimnīcā Havrā, un viņa eksistence kļūst teju iluzora. Tai pašā laikā Parīzē Klēra, bijusī orķestra vijolniece un divu pieaugušu dēlu māte, gaida orgānu transplantāciju, kas viņas dzīvei piešķirs otro elpu. Viņu ceļam starp dzīvību un nāvi līdzās stāv divas ārstu komandas, kuru ikdiena ir izaicinājumu pilna.

Klusinātām cilvēciskām detaļām piesātinātā filma ir Ketelas Kilivēras trešā pilnmetrāža. Komentējot «Glābjot dzīvos» attēlotās situācijas radošo potenciālu, viņa saka: «Ceļā no vienas sirds pie otras atraisās ne tikai situācijas dramatiskais spēks, bet arī zinātniskas, poētiskas un metafiziskas perspektīvas par to, kur beidzas dzīvība, kas ir nāve un kāda ir mūsu ķermeņa daļu simboliskā nozīme.»

«Glābjot dzīvos» nominēta Venēcijas, Valadolidas un Ģentes kinofestivālu galvenajiem apbalvojumiem par labāko filmu.

Filma tiek demonstrēta franču valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu