ZinZINOO video: Kā izgatavot savu «viedtālruni»

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Publicitātes foto

TVNET sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz ZinZINOO pētīs skaņu un praktiskā eksperimentā iemācīs izgatavot «viedtālruni», kam nav nepieciešama elektrība.

Jaunās ZinZINOO sērijas skatītājiem būs iespēja noskaidrot, kas ir skaņā un kā tā rodas. Kā arī – kāpēc kosmosā valda pilnīgs klusums un kā cilvēki iemācījušies skaņu pārvietot lielos attālumos.

ZinZINOO vadītājs Marģers zinātkārajiem prātiem iemācīs, kā piecu minūšu laikā no divām vienkāršām sastāvdaļām izgatavot savu telefonu. Tas darbosies kā īsts, turklāt nemaz neizmantojot elektrību.

Mazie ZinZINOO eksperti šoreiz klausīsies un novērtēs dažādus Latvijā un pasaulē populārus skaņdarbus.

Raidījumu ZinZINOO veido Zinātkāres centra ZINOO speciālisti. Zinātkāros prātus pirmajā ZinZINOO sezonā izaicinās 25 raidījumi, ik piektdienu piedāvājot divas atklājumiem bagātas sērijas ar iespaidīgiem zinātniskiem eksperimentiem, smieklīgiem jokiem un pavisam nopietnām sarunām par aizraujošo un neizdibināmo zinātnes pasaulē.

Raidījumu atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Accenture un augstskola RISEBA. Skaties ZinZINOO arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un http://straume.lmt.lv/zinzinoo. Zinātkārie prāti aicināti iesaistīties ZinZINOO Twiter diskusijās, lietojot tēmturi #Zinoo.

Uz augšu