Spānija pieprasa ES orderi Pudždemona aizturēšanai

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons

FOTO: IVAN ALVARADO / REUTERS

Spānijas prokuratūra pieprasījusi Eiropas Savienības (ES) aresta orderi atceltā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona un vēl četru viņa kabineta bijušo ministru aizturēšanai, jo viņi nav ieradušies Madridē, lai liecinātu tiesā, aģentūrai AFP pavēstījis avots tiesu sistēmā.

(ziņa papildināta)

Visi pieci katalāņu politiķi, kas, domājams, joprojām uzturas Beļģijā, tika izsaukti uz nopratināšanu Spānijas nacionālajā tiesā, jo prokuratūra viņus apsūdzējusi par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, organizējot 1.oktobrī notikušo neatkarības referendumu.

Tāpat Spānijas tiesa ceturtdien uzdevusi aizturēt astoņus atceltās Katalonijas reģionālās valdības locekļus, kas apsūdzēti par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, sarīkojot 1.oktobrī notikušo neatkarības referendumu.

Starp personām, kuras tiesa uzdevusi aizturēt, ir arī atceltais Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons un viņa kabineta vicepremjers Urials Džunkerass, kas joprojām uzturas Beļģijā un ceturtdien neieradās Madridē, lai sniegtu liecības tiesā.

    Uz augšu