Vaņins aizvada «sauso» maču pret UEFA Čempionu līgas klubu «Basel»

Andris Vaņins

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Latvijas futbola izlases vārtsargs Andris Vaņins sestdien palika nepārspēts Šveices čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā «Zurich» savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar UEFA Čempionu līgā spēlējošo «Basel».

«Zurich» kapteinis Vaņins, kā ierasts, vārtos aizvadīja visu maču. Šosezon Šveices čempionātā viņš palicis «sausā» sešās spēlēs.

Šveices čempionāta kopvērtējuma vadībā ar 26 punktiem 12 mačos ir Bernes «Young Boys» vienība, kurai ar 22 punktu seko «Basel» vienība, bet trešā ar 21 punktu ir «Zurich».

Kā zināms, Vaņins pēc līguma pārtraukšanas ar «Sion» komandu iepriekšējā vasarā pievienojās «Zurich» vienībai, kas bija izkritusi uz valsts otro līgu. Pagājušajā sezonā viņš droši palīdzēja tai atgriezties spēcīgākajā čempionātā.

«Zurich» klubs, kas dibināts 1896.gadā, par Šveices čempionu kļuvis 12 reizes, tomēr iepriekšējo reizi tas notika 2009.gadā, kamēr par Šveices kausa ieguvēju tas kļuva vēl pērn.

Lai arī vēl 2015.gadā «Zurich» komanda augstākajā līgā izcīnīja bronzas medaļas, jau gadu vēlāk tā palika pēdējā starp desmit vienībām un bija spiesta atstāt stiprāko sabiedrību.

Pašlaik 37 gadus vecais Vaņins arī pagājušajā sezonā bija ļoti stabils «Zurich» pamatvārtsargs, pērn ar Cīrihes komandu parakstot trīs gadu līgumu.

Uz augšu