Latvijas regbija izlase mača beigās ielaiž divus piezemējumus un zaudē Lietuvai

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Latvijas regbija izlase cīņā pret Lietuvu

FOTO: rugbylatvia.com

Latvijas klasiskā regbija izlase sestdien Jelgavā mača beigās ielaida divus piezemējumus un Eiropas čempionāta (EČ) Ziemeļu zonas pirmās konferences turnīra otrajā spēlē ar 19:33 (16:14) zaudēja principiālajai pretiniecei Lietuvai.

Vēl otrā puslaika vidū Latvija zaudēja tikai ar 19:21, taču tad lietuviešu veica divus piezemējumus, nodrošinot drošu uzvaru.

Lietuva, kurai šis bija pirmais mačs šajā ciklā, veica piecus piezemējumus, kamēr Latvijas izlase vienu, bumbu pretinieku ieskaites laukumā ienesot Dāvim Bajāram. Pārējos punktus ar četriem soda sitieniem un vienu precīzu realizācija mājiniekiem guva Roberts Džo Davidsons.

Mačs noritēja smagā laukumā, jo lietus dēļ tas bija slidens, spēlētājiem radot papildu grūtības. Lietuva ar piezemējumu sākumā izvirzījās vadībā ar 7:0, taču Davidsons atbildēja ar precīzu soda sitienu.

Pretinieki pēc tam pārsvaru palielināja līdz 14:3, tomēr puslaika beigās iniciatīva piederēja Latvijai, kura ar diviem Davidsona soda sitieniem, Bajāra piezemējumu un precīzu realizācijas sitienu, panāca 16:14 savā labā, ar šādu rezultātu abām komandām dodoties atpūtā.

Otrā puslaika sākumā Davidsons ar vēl vienu trāpītu soda sitienu panāca jau 19:14, tomēr pēc tam lietuvieši sasparojās, izmantoja Latvijas izlases kļūdas un veica trīs piezemējumus, svinot drošu panākumu.

Lietuva ir bijusi biežākā Latvijas pretiniece - šī bija jau 13.oficiālā sacensība starp abu Baltijas valstu izlasēm. Pēc sestdienas cīņas Lietuvai ir septiņi, bet Latvijai seši panākumi.

Jau vēstīts, ka šo ciklu Latvijas izlase sāka pirms nedēļas, kad viesos ar 12:6 izdevās pieveikt Ungāriju.

Šī Latvijai bija noslēdzošā spēle šajā kalendārajā gadā, bet nākamā gada pavasarī notiks spēles pret Ukrainu un Zviedriju.

Vēl sestdien šajā grupā Ukraina mājās ar 29:8 uzvarēja Zviedriju.

Lietuvai un Ukrainai ir pa pieciem punktiem, kamēr Latvijas izlase kopā ar Zviedriju iekrājušas četrus punktus. Zviedri pirms tam bija pieveikuši ungārus ar 12:10.

Pēc viena apļa spēlēm vājākā komanda no piecnieka izkritīs uz Ziemeļu divīzijas otro konferenci. Savukārt labākā komanda papildspēlē tiksies ar Dienvidu divīzijas čempioni, un uzvarētāja pacelsies līmeni augstāk.

Iesitot četrus soda sitienus Ungārijā, Anglijā spēlējošais Roberts Džo Davidsons apsteidza Dmitriju Baikovu un Vitāliju Halecki visu laiku rezultatīvāko izlases spēlētāju sarakstā un pacēlās tajā jau uz otro vietu. Lai gūtu 106 punktus, Davidsonam kopš savas debijas 2015. gada rudenī vajadzēja tikai deviņas spēles. Savukārt sestdien Jelgavā viņš pievienoja vēl 14 punktus. Pārliecinoši labākais joprojām ir izlases pirmais kapteinis Vladimirs Ņikonovs, kam pēc sestdienas spēles ir par 49 punktiem vairāk.

Zemgales olimpiskajā centrā Latvijas regbija izlase aizvadīja savu trešo spēli. 2013.gada oktobrī ar 19:22 nācās piekāpties Andorai, bet pirms gada ar 31:24 tika uzveikta Luksemburga.

Eiropas čempionātā ārpus konkurences joprojām ir Sešu nāciju turnīrs, kurā dalībnieku sastāvs nemainās. Līdzšinējā 1A divīzija no iepriekšējā cikla tika pārdēvēta par Čempionāta divīziju ar sešām komandām, seko vēl sešas komandas Trofejas divīzijā, bet aiz tās ir Ziemeļu un Dienvidu zonu pirmās konferences, kurās katrā ir pa piecām komandām.

Latvija (šobrīd pasaules rangā 50.vietā) Ziemeļu zonas pirmajā konferencē spēlē ar Ukrainu (31.), Lietuvu (38.), Zviedriju (61.) un Ungāriju (71.).

    Uz augšu