Leģendārā Hingisa tenisistes karjeru noslēdz ar negaidītu zaudējumu «WTA Finals» dubultspēļu pusfinālā

Martina Hingisa

FOTO: EPA/LETA

Šveices tenisa leģenda Martina Hingisa sestdien cieta negaidītu zaudējumu sezonas noslēguma turnīra «WTA Finals» dubultspēļu pusfinālā, kas līdz ar to bija viņas karjeras pēdējais mačs.

Hingisa kopā ar Junjaņu Čaņu no Taivānas ar rezultātu 4-6, 6-7 (5:7) zaudēja ungārietei Tīmeai Babošai un čehietei Andreai Hlavāčkovai.

Līdz ar to pārtrūka Hingisas un Čaņas 19 uzvaru sērija.

Hingisa kopā ar Čaņu šosezon izcīnīja deviņus WTA titulus un gadu noslēgs dubultspēļu ranga pirmajā pozīcijā.

Hingisa vēl tīņu vecumā deviņdesmito gadu beigās piecas reizes uzvarēja «Grand Slam» vienspēļu turnīros, bet veselības problēmu dēļ viņa pirmo reizi no tenisa aizgāja 2003.gadā. Nedaudz vēlāk viņa atgriezās, bet 2007.gadā atkal paziņoja par karjeras beigām.

Savukārt 2007.gada Vimbldonas čempionātā ņemtajās analīzēs Hingisas organismā tika atrastas kokaīna pēdas, kā rezultātā viņai bija jāizcieš divu gadu diskvalifikācija. Savukārt vēlreiz šveiciete tenisā atgriezās 2013.gada vidū, gūstot lielus panākumus dubultspēlēs.

Kopumā Hingisa karjeras laikā ieguvusi 25 «Grand Slam» titulus, bet pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņa pārī ar tautieti Tīmeu Bačinski ieguva sudrabu dubultspēļu turnīrā.

Uz augšu