Dedzinātājam Pavļenskim piemērots apcietinājums

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Pjotrs Pavļenskis

FOTO: Sergei Savostyanov / TASS

Pazīstamajam krievu performanču māksliniekam Pjotram Pavļenskim, kurš aizturēts par Francijas Bankas Parīzes filiāles fasādes aizdedzināšanu, trešdien izvirzītas apsūdzības, un viņš nogādāts pirmstiesas apcietinājumā, pavēstīja avots Francijas tieslietu sistēmā. Pavļevskis un viņa draudzene Oksana Šaļigina, kas tika aizturēta kopā ar viņu, apsūdzēti «bīstamā īpašuma bojāšanā».

Pavļenskis sākotnēji tika ievietots psihiatriskajā stacionārā, tomēr tiesnesis trešdien nolēma abus aizturētos apcietināt, avots pavēstīja aģentūrai AFP.

Pērn Pavļenskis veselu mēnesi pavadīja Maskavas psihiatriskajā slimnīcā, kur ar varasiestāžu rīkojumu viņam tika veiktas garīgās veselības pārbaudes. Rezultātā mediķi atzina viņu par veselu.

Šī gada maijā viņam piešķirts politiskais patvērums Francijā.

Kā ziņots, Pavļenskis pirmdienas rītā Parīzē aizdedzināja Francijas Bankas filiāles fasādi. Ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā plkst.5 pēc Latvijas laika, lai apdzēstu divus ugunskurus, ko Pavļenskis bija sakurināja pie ieejas bankā Bastīlijas laukumā.

Francijas Bankas preses pārstāvis sacīja, ka mākslinieka performance ir nodarījusi postījumus bankas filiāles fasādei, bet drošības sistēmas nav bojātas.

Pjotrs Pavļenskis

FOTO: Sergei Savostyanov / TASS

«Ēka joprojām ir droša,» lai gan filiāle paliks slēgta līdz tālākiem paziņojumiem, viņš piebilda.

Protestējot pret valsts varu, Pavļenskis 2013. gada novembrī Maskavas Sarkanajā laukumā izģērbās kails un pienagloja savus sēkliniekus pie bruģa. 2015. gada novembrī viņš Maskavā aizdedzināja Federālā drošības dienesta (FDD) ēkas durvis.

2012. gada jūlijā Pavļenskis sev aizšuva lūpas, protestējot pret pankgrupas «Pussy Riot» dalībnieču ieslodzīšanu cietumā, savukārt 2013.gada maijā mākslinieks Sanktpēterburgā protestēja pie pašvaldības ēkas, kails ietinoties dzeloņdrātīs.

Pēc FDD durvju aizdedzināšanas Pavļenskim tika piespriests 500 000 rubļu (7400 eiro) liela sodanauda.

Pēc tam Pavļenskis pameta Krieviju un pārcēlās uz Franciju.

Uz augšu