Volvo ir padomā konkurēt ar jaudīgajiem Tesla elektromobiļiem

FOTO: Volvo

Kompānija Polestar, kas iepriekš bija Volvo tūninga nodaļa, taču tagad ir atsevišķs elektrificētu augstas veiktspējas auto ražotājs, bet joprojām pieder zviedru kompānijai, prezentējusi savu pirmo automobili Polestar 1.

šobrīd tirgū nav pieejams hibrīdauto, kurš spētu elektriski nobraukt tik daudz.

Polestar 1 hibrīddzinēju veido 2 litru benzīna turbo motors, kas piedzen priekšējos riteņus. Katram no aizmugurējiem riteņiem savukārt ir savs elektromotors. Šāda kombinācija dod iespēju vektorēt vilkmes sadali uz aizmugurējās ass, no kā iegūst mašīnas dinamiskās īpašības.

Polestar prototips pa pusei ir konstruēts, izmantojot Volvo moduļveida platformas tehnoloģijas, bet pārējo un Polestar inženieri izstrādājuši paši. Tāpat šis ir pirmais auto pasaulē, kam uzstādīta kompānijas Öhlins izstrādātā aktīvā balstiekārta CESi.

Konceptuālais auto ir konstruēts, izmantojot vieglu, bet izturīgus materiālus. Tā, piemēram, no oglekļa šķiedras izgatavotie virsbūves paneļi un citas detaļas vien palīdzējušas samazināt svaru par 230 kilogramiem, taču tai pašā laikā paaugstināt virsbūves stingrību. Pārdomāts materiālu lietojums palīdzējis arī pietuvoties ideālam izsvarojumam starp asīm. Polestar 1 gadījumā tas starp priekšējo un aizmugurējo asi ir attiecībā 48:52.

FOTO: Volvo

Polestar 1 sekos Polestar 2, kas būs pirmais ar Polestar vai Volvo zīmolu sērijveidā ražotais elektroauto.

Vēlāk Polestar modeļu klāstam pievienosies Polestar 3 - par otro modeli lielāks SUV tipa elektroauto. Kopumā periodā starp 2019.un 2021.gadu tiks izlaisti pieci Polestar un Volvo elektromobiļi.

Mašīnas varēs pasūtīt tikai internetā, kur pircējs arī izvēlēsies tā dēvēto auto abonēšanas termiņu

FOTO: Volvo

Vairāk rakstu

Uz augšu