Premjers: Jaunākais ģimenes valsts pabalsta variants ir labs kompromiss

FOTO: depositphotos.com

Ģimenes valsts pabalstu palielināšana, piešķirot ikmēneša piemaksas ģimenēm, kas audzina divus vai vairāk nepilngadīgus bērnus, ir ļoti solīds kompromisa variants ar labu atbalsta pieaugumu, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

«Šis ir gala variants. Tā ir vienošanās starp nacionālo apvienību un labklājības ministru,» teica Kučinskis.

Pārvaicāts, vai tiešām šis ir gala variants, Kučinskis atbildēja, ka tā cer.

«Es priecājos, ka punkts ir pielikts ātrāk nekā spieda grafiks,» viņš piebilda.

Kā ziņots, nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvā jaunu risinājumu ģimenes valsts pabalstu palielināšanai - piešķirt ikmēneša piemaksas ģimenēm, kas audzina divus vai vairāk nepilngadīgus bērnus.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA pastāstīja, ka partija piedāvā ģimenēm ar diviem nepilngadīgajiem papildus piešķirt 10 eiro katru mēnesī.

Pašlaik ģimenes ar diviem nepilngadīgajiem kopumā saņem vismaz 34 eiro, bet turpmāk kopējais atbalsts būtu vismaz 44 eiro.

Lielāku atbalsta pieaugumu VL-TB/LNNK piedāvā ģimenēm, kas audzina trīs vai vairāk nepilngadīgos. Piedāvājums paredz, ka papildus piemaksa ģimenēm ar trīs bērniem būs 66 eiro mēnesī.

Par trešo bērnu jau tagad tiek saņemts pabalsts 34 eiro, tad kopējais atbalsts, īstenojot šo piedāvājumu, būtu 100 eiro par trešo bērnu.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) aģentūrai LETA pauda atbalstošu viedokli par šādu piedāvājumu. Viņš uzsvēra, ka šādi tiktu ievēroti principi, par kuriem iepriekš vienojusies valdība.

Ģimenēm ar četriem nepilngadīgajiem, plānots piemaksāt 116 eiro, kas summā ar pašreizējiem pabalstiem veidotu 100 eiro par trešo un 100 eiro par ceturto bērnu.

Arī ģimenēm, kurās aug vēl lielāks nepilngadīgo bērnu skaits, summā par trešo un katru nākamo nepilngadīgo ģimene saņemtu 100, skaidroja Dzintars.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vērtējumu par konkrēto piedāvājumu varēs sniegt pēc iepazīšanās ar to, taču jau tagad zināms, ka ģimenēm būs pozitīvs ieguvums no gaidāmajām izmaiņām, jo pabalstiem ir atvēlēti papildu līdzekļi, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Politiķu neoficiāli izteikumi liecina, ka šis varētu būt risinājums, par kuru viņi spēs vienoties.
Uz augšu