Latvijā ar jaunu programmu džeza bundzinieks Braiens Melvins

FOTO: Publicitātes foto

19. oktobrī Rīgas Mākslas telpā un 20. oktobrī Vidzemes koncertzālē «Cēsis» uzstāsies amerikāņu džeza mūziķis, leģendārā basģitārista Jaco Pastorius bundzinieks Braiens Melvins (Brian Melvin). Viņš jau vairākkārt sadarbojies arī ar vienu no atzītākajiem Baltijas džezmeņiem, saksofonistu Denisu Paškeviču. Šajos koncertos klausītājiem tiks piedāvāta gluži jauna koncertprogramma, kurā iekļautas gan Braiena, gan Denisa oriģinālkompozīcijas.

Koncertos uzstāsies «Melvin/Pashkevich Quartet», kas ir mūziķu grupa, kurā bez abiem izcilajiem līderiem spēlē arīdzan ļoti talantīgi Latvijas džeza mūziķi – taustiņinstrumentālists Madars Kalniņš un kontrabasists Toms Lipskis.

Neierobežojot sevi stilā, Braiens Melvins spēlējis un veicis kopīgus ierakstus ar daudziem izciliem mūziķiem. Piemēram, ar saksofonistiem Joe Henderson un Joe Lovano, ar ģitāristiem Mike Stern un John Scofield, ar brāļiem-pūtējiem Michael Brecker (saksofons) un Randy Brecker (trompete) un vēl daudziem citiem. Viens no viņa džeza albumiem «Standards Zone», kas tapis sadarbībā ar iepriekš minēto Jaco Pastorius, 15 nedēļas noturējās ASV džeza albumu topa pirmajā vietā.

FOTO: Publicitātes foto

Astoņdesmito gadu beigās Braiens Melvins bija arī slavenā Ņujorkas džeza kluba «Blue Note» bundzinieks. Tagad viņš iesaistīts vairākos spilgtos mūzikas projektos un mūziķu apvienībās, piemēram, «BeatleJazz», kur tiek spēlēts kopā ar pianistu Dave Kikoski.

19. oktobrī koncerts Rīgā, Kungu ielā 3, sāksies plkst. 19.00 un tas notiks sadarbībā ar Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienību un Rīgas Mākslas telpu. Arī koncerts Cēsīs, Raunas ielā 12, 20. oktobrī sāksies plkst. 19.00 un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes uz Rīgas koncertu nopērkamas ekase.lv, bet uz Cēsu koncertu – bilesuparadize.lv.

www.brianmelvin.com

Uz augšu