Britu policija izmeklē jaunas sūdzības par Vainstīna seksuālajiem uzbrukumiem

Hārvijs Vainstīns

FOTO: VINCE BUCCI / TT NYHETSBYRÅN

Lielbritānijas policija izmeklē vēl trīs sūdzības par seksuāla rakstura uzbrukumiem Londonā, kuros iesaistīts Hārvijs Vainstīns.

Kāda cietusī policijai atklājusi, ka vardarbību piedzīvojusi Vestminsterā 2010. un 2011.gadā, kā arī Kemdenā 2015.gadā.

Policisti jau pēta sievietes liecību, kura saka, ka Vainstīns viņu seksuāli izmantojis 80.gados.

Producents ir noliedzis apsūdzības, ka seksuāli izmantojis sievietes.

Apcietināto lietā pašlaik nav.

Arī Ņujorkas policija izmeklē apsūdzības par Vainstīnu, tostarp izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā.

Jau ziņots, ka ASV Kino mākslas un zinātnes akadēmija sestdien nolēma izslēgt par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu vainoto Holivudas producentu Vainstīnu. Lēmumu par Vainstīna izslēgšanu ārkārtas sēdē pieņēmuši vairāk nekā divas trešdaļas Kinoakadēmijas valdes locekļu, sacīts valdes paziņojumā.

«Mēs ne tikai šķiramies no kāda, kurš nav savu kolēģu cieņas vērts, bet arī sūtām vēstījumu, ka seksuāli plēsonīgas uzvedības un uzmākšanās darba vietā apzināta ignorēšanas un kaunpilnas līdzdalības tajā laikmets mūsu nozarē ir beidzies,» uzsvērts paziņojumā.

Skandāls sākās, kad laikraksts «The New York Times» pagājušajā nedēļā ziņoja, ka Hārvijs Vainstīns vairākus gadu desmitus seksuāli uzmācies gados jaunām sievietēm, kuras vēlējās darboties kinoindustrijā. Kopš tā brīža aizvien vairāk sieviešu vainojušas 65 gadus veco Vainstīnu par seksuālu uzmākšanos un pat izvarošanu.

Starp aktrisēm, kuras Vainstīnu apsūdzējušas par seksuālu uzmākšanos, ir Mira Sorvino, Rozanna Ārkete, Gvineta Paltrova un Anželīna Džolija.

Vainstīna rīcību sākušas izmeklēt varasiestādes ASV un Lielbritānijā.

70. gadu beigās Hārvijs Vainstīns kopā ar brāli Robertu nodibināja kinostudiju «Miramax», kuru vēlāk pārdeva kompānijai «The Walt Disney Company». 2005. gadā viņi nodibināja studiju «The Weinstein Company». Studijas filmu vidū ir «Karaļa runa» («The King's Speech») un «Atsvabinātais Džango» («Django Unchained») . Sākoties skandālam, Hārvijs Vainstīns tika atlaists no «The Weinstein Company» direktoru padomes līdzpriekšsēdētāja amata.

Vainstīna producētās filmas vairāk nekā 300 reižu nominētas Oskara balvai un saņēmušas 81 Oskaru.

Uz augšu