Helikoptera avārijā Priekules novadā gājis bojā Polijas pilsonis

LETA
Helikoptera avārijā Priekules novadā gājis bojā Polijas pilsonis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šodien Priekules novada Gramzdas pagastā rallija «Liepāja» laikā notikušajā helikoptera avārijā gājis bojā Polijas pilsonis, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Signe Šteinberga.

(papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju)

Precizējot iepriekš izskanējušo informāciju, Šteinberga uzsvēra, ka pagaidām vēl īsti nav skaidrs, vai tieši bojāgājušais Polijas pilsonis ir pilotējis helikopteru.

Par trim negadījumā cietušajiem policijas pārstāve pagaidām sīkāku informāciju nevarēja sniegt.

Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs aģentūrai LETA pastāstīja, ka avarējušajā helikopterā atradās divi Polijas un divi Latvijas pilsoņi. Viņš gan neatklāja, ka vai šis Polijas pilsonis negadījumā ir gājis bojā vai cietis.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds iepriekš norādīja, ka par negadījumu ir sākts kriminālprocess, un patlaban notikuma vietā tiek gaidīti pārstāvji, kas nodarbojas ar civilās aviācijas izmeklēšanas procesu.

Kā ziņots, šodien Priekules novada Gramzdas pagastā, rallija «Liepāja» laikā nogāžoties civilajam helikopteram, gājis bojā viens cilvēks un trīs cietuši. No cietušajiem divi guvuši smagas traumas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja «RA Events» pārstāvis Jānis Unbedahts, helikopters nogāzies netālu no 11.ātrumposma finiša, līdz ar to šis dops ticis apturēts.

Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs aģentūrai LETA atklāja, ka helikopters avarējis, aizķerot elektropārvades līniju. To apstiprināja arī uzņēmumā «Sadales tīkls».

Pēc Gorodcova teiktā, avarējušais lidaparāts ir četrvietīgais «Robinson R44», kas ražots 2006.gadā un Latvijā reģistrēts 2014.gada 7.februārī ar nacionālās reģistrācijas zīmi YL-HBH.

Lidot un arī iegādāties šo helikopteru piedāvā kompānija «Baltijas helikopters». «Firmas.lv» dati liecina, ka 2000.gada beigās Jelgavas novada Glūdas pagastā reģistrētā SIA «Baltijas helikopters» pilnībā pieder 1964.gadā dzimušajam Aldim Paugam, kurš ir arī šī uzņēmuma vienīgais valdes loceklis.

Ar «Baltijas helikoptera» pārstāvjiem aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu