S, 20.08.2022.

Sprādzienā Saulkrastu novadā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehniķis

LETA
Sprādzienā Saulkrastu novadā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehniķis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Vakar dzīvojamās mājas sprādzienā Saulkrastu novadā, dārzkopības kooperatīva «VEF-Biķernieki» teritorijā, gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Āboliņš darbojies uzņēmumā «Svētku aģentūra». Tā ir pirotehnikas kompānija, kura veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā.

Uzņēmuma mājaslapā teikts, ka «Svētku aģentūra» ir pirotehnikas kompānija, kura veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā. Firma organizē plaša klāsta uguņošanas priekšnesumu, pirotehnikas, konfeti, skatuves pirotehnikas specefektu un flame master efektu piedāvājums jau vairāk kā 20 gadus Latvijā.

«Svētku aģentūra» ir veikusi ļoti daudz dažādus salūtus, uguņošanas, efektus. Paši lielākie projekti bija «milēnijuma salūts» Rīgā, kura kompozīciju veidoja Āboliņš kopā ar Ilzi Kazradzi vēl pirms «Svētku aģentūra» dibināšanas.

Tāpat firma piedalījusies Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas un slēgšanas ceremoniju salūtu rīkošanā, Latvijas dziesmu un deju svētku atklāšanas un slēgšanas uguņošanās. Firma internacionālās pirotehniķu sacensības Lietuvā ieguvusi pirmo vietu, bet Latvijas pirotehniķu sacensības divas reizes ieguva pirmo vietu.

Foto: Google Maps

Firmas vienīgā īpašniece un amatpersona ir Ilze Kazradze. Firmas.lv informācija liecina, ka Rīgā, Beberbeķu ielā reģistrētā uzņēmuma apgrozījums pagājušā gadā bija 210 637 eiro, bet peļņa 2 490 eiro.

Jau ziņots, ka vakar kādā dzīvojamā mājā noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki, tostarp, nepilngadīgais.

Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmusi plkst.20.32, jo bija notikusi eksplozija dzīvojamajā mājā un rezultātā pati ēka bija sagruvusi.

Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, pēc eksplozijas bija izcēlies pamatīgs ugunsgrēks un nekavējoties tika sākta cilvēka meklēšana un glābšana. Tomēr nakts laikā glābēji zem gruvešiem atrada piecus bojāgājušus cilvēkus.

Tāpat ugunsgrēka laikā bija aizdomas, ka ir darīšana ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem, tāpēc tika piesaistīti speciālisti no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu