Briedim zaudējušais Peress plāno likt punktu boksera karjerai

Maiks Peress

FOTO: Kaspars Meinerts/TVNET

Kubas bokseris Maiks Peress, kurš naktī uz svētdien «Arēnā Rīga» Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfinālā zaudēja latvietim Mairim Briedim, plānot likt punktu karjerai.

Aizvadītajā cīņā Briedis uzvarēja pēc punktiem, iekļūstot pusfinālā un nosargājot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Uzvaru viņam deva visi trīs tiesneši - 116:110, 115:111, 114:112.

«Domāju, ka mans laiks ir beidzies. Cienu savu sievu par to atbalstu, ko viņa man sniedz. Cīnos par saviem bērniem un sevi. Redzēsim, kas notiks tālāk, bet šobrīd ir tāda sajūta, ka šī bija mana pēdējā cīņa,» supersērijas rīkotājiem atklāj Peress.

Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions, bet profesionālajā ringā 31 gadu vecais bokseris izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis nu jau trīs zaudējumus. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015.gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Pēdējos sešos dueļos Peress izcīnījis divas uzvaras, cietis trīs zaudējumus, bet vienu reizi fiksēts neizšķirts. Pirms tam viņam bija 20 uzvaru sērija, bet pēc tam, kad viņa divdesmitais pretinieks Magomeds Abdusalamovs pēc dueļa kļuva par invalīdu, Peress sāka lietot grādīgos dzērienus un zaudēja fizisko formu.

Zīmīgi, ka savas profesionālās karjeras sākumposmā Peress cīnījies ar trim bokseriem no Latvijas, tos arī pieveicot.

Peress 2007.gada decembrī aizbēga no Kubas, vispirms nonākot Meksikā, bet pēc tam dodoties uz Īriju, kur apmeties uz dzīvi.

Briedis supersērijas pusfinālā spēkosies ar ukraini Oleksandru Usiku, kurš savā ceturtdaļfinālā pārspēja vācieti Marko Huku. Cīņā pret Usiku tiks sadalīta arī ukrainim piederošā Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta, bet finālā latvietis var pretendēt uz visiem tituliem.

Tikmēr otrā zarā Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempions Murats Gasijevs no Krievijas mērosies spēkiem ar poli Kšištofu Vlodarčiku, šī dueļa uzvarētājam pēc tam tiekoties ar Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu Junieru Dortikosu no Kubas, kurš pirms nedēļas pārspēja krievu Dmitriju Kudrjašovu.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu