Brieža treneris: Cilvēku enerģija Mairim dos papildu spēkus

Latvijas boksa zvaigznei Mairim Briedim cilvēku enerģija «Arēnā Rīga» gaidāmajā Pasaules boksa supersērijas cīņā pret kubieti Maiku Peresu dos papildu spēkus, uzskata latvieša treneris Sandis Kleins.

Briedis ar Peresu Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfināla cīņā tiksies 30.septembrī «Arēnā Rīga», kas solās būt pilna.

«Gatavojoties cīņai, esam izdarījuši ļoti lielu darbu. Smagākais bija pagājušajā nedēļā un šīs nedēļas pirmajā pusē, tagad jāatpūšas. Nākamnedēļ vēl tikai atstrādāsim nianses. Tomēr es nekad neesmu līdz galam apmierināts un vienmēr uzskatu, ka vēl ir kur pielikt,» pēc piektdienas atklātā treniņa žurnālistiem teica Kleins. «Peress teicis, ka par Mairi zina visu, bet mēs esam sagatavojuši arī jaunas lietas, ko viņš negaidīs. Mēs atkal parādīsim augstākā līmeņa boksu. Ceru, ka arī pretinieks ir nopietni sagatavojies.»

Viena cīņa supersērijā jau notikusi, kurā ukrainis Oleksandrs Usiks uzvarēja Marko Huku no Vācijas, iekļūstot pusfinālā. Tajā Usiks tiksies tieši ar Brieža un Peresa cīņas uzvarētāju.

«Peresam ir spēka bokss, bet Usiks ir ļoti kustīgs. Kubietis nāk no smagsvariem un no sitieniem nebaidīsies. Viņš nav tik netīrs kā Huks, un tāpēc cīņa skatītājiem būs interesantāka. Gatavojamies ātrai 12 raundu cīņai un atbildēt uz viņa sitieniem. Raundi lidos ātri, būs interesanti,» uzskata Kleins.

«Šoreiz sagatavošanās posmā nav bijis problēmu ar veselību. Jā, dažbrīd iesāpas roka, bet tās ir nelielas traumas, kas ātri sadzīst. Tā kā gatavojamies uz ātrumu, mums šoreiz bija pretinieki no zemākas svara kategorijas,» atklāja Kleins. «Ar mums sparingoja krievs Igors Mihalkins, kurš 2004.gadā uzvarēja Peresu. Viņš jau toreiz esot bijis stāvošs. Sparingā mums bija tikai kreiļi - viņi labi turēja tempu un palīdzēja mums.»

Kleins arī norādīja, ka treniņos pats darījis visu pretējā stājā - kā kreilis.

Tikmēr sagaidāms, ka pēc nedēļas gaidāmajā cīņā «Arēna Rīga» būs piepildīta. Uz Brieža cīņu tā vēl nav bijis.

«Mairis nav boksējis tik pilnā arēnā. Domāju, arī Peresam tādas cīņas nav bijušas. Cilvēku enerģija Mairim dos papildus spēkus - ja tagad viņš ir gatavs uz 100%, no skatītājiem būs uz 120%,» izteicās Kleins. «Peresam ir garas rokas. Mums zināms bokseris, kurš ar viņu sparingoja, teica, ka viņam sešos raundos problēmas pret Peresu neesot bijušas, tomēr sparingā, protams, visu spēku neparāda un tas nav noteicošais.»

Boksa vēsturē nebijušā turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnīsies ne tikai par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot. Iepriekšējo dueli viņš aizvadīja 1.aprīlī, kad Dortmundē pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām, kļūstot par WBC čempionu.

Tikmēr Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions, bet profesionālajā ringā 31 gadu vecais bokseris izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis divus zaudējumus. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015.gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Pasaules boksa supersērijas uzvarētājs iegūs leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu. Tāpat paredzams, ka viņš saņems WBA, WBC, WBO un IBF čempionu jostas pirmā smagā svara kategorijā.

Tikmēr otrā zarā IBF čempions Murats Gasijevs no Krievijas mērosies spēkiem ar poli Kšištofu Vlodarčiku, bet WBA čempions Juniers Dortikosa no Kubas cīnīsies ar krievu Dmitriju Kudrjašovu, kurš ir obligātais pretendents uz Briedim piederošo WBC čempiona jostu.

    Uz augšu