U2 un Eds Šīrans atceļ koncertus protestu pārņemtajā Sentluisā

Eds Šīrans (Ed Sheeran) uzstājas Glastonberijā

FOTO: AP/Scanpix

Īru rokgrupa U2 un angļu rokmūziķis Eds Šīrans atcēluši nedēļas nogalē plānotos koncertus ASV Misūri štata Sentluisas pilsētā, jo pilsētā notiek protesti pret tiesas lēmumu attaisnot bijušo policistu par melnādaina vīrieša nošaušanu.

U2 koncerts Sentluisā bija paredzēts sestdien, bet Šīrana uzstāšanās svētdien.

Slavenā īru grupa un izklaides firma «Live Nation» paziņoja par koncerta atcelšanu, kā iemeslu minot bažas par fanu drošību.

«Sentluisas Policijas departaments ir mūs informējis, ka viņi nespēj nodrošināt tādu standarta aizsardzību mūsu klausītājiem, kāda būtu gaidāma šāda apmēra pasākumam,» teikts grupas un firmas paziņojumā.

«Mēs nevaram ar tīru sirdsapziņu riskēt ar mūsu fanu drošību, rīkojot šīvakara koncertu. Lai gan mēs nožēlojam, ka tas ir jāatceļ, mēs jūtam, ka tā ir vienīgā pieņemamā rīcība pašreizējos apstākļos.»

Vēlāk tika paziņots, ka arī Šīrana koncerts atcelts.

«Labāk būt drošiem, nevis pēc tam nožēlot,» teikts Šīrana koncertaģentūras «Messina Touring Group» paziņojumā.

«Mēs pie labākās sirdsapziņas nevaram riskēt ar mūsu fanu drošību, tomēr rīkojot šā vakara koncertu. Lai arī kā mums būtu žēl to atcelt, mums šķiet, ka tas ir vienīgais pieņemamais rīcības veids šajos apstākļos,» teikts paziņojumā.

Tiesnesis Sentluisā piektdien nolēma, ka bijušais baltais policists Džeisons Stoklijs nav vainīgs Entonija Lamara Smita, kurš tika turēts aizdomās par narkotiku tirdzniecību, slepkavībā pēc pakaļdzīšanās 2011.gadā.

Šī lieta ir piesaistījusi uzmanību Sentluisā, kur starprasu saspīlējums ir saasinājies kopš 2014.gada, kad Sentluisas piepilsētā Fērgusonā kāds baltais nogalināja melno vīrieti.

Pēc sprieduma pasludināšanas simtiem cilvēku izgāja sākotnēji mierīgos protestos, bet piektdienas vakarā sākās vardarbība un policija izklīdināja pūli, lietojot asaru gāzi.

10 policisti tika ievainoti konfliktā ar protestētājiem, kuri meta akmeņus, un policija aizturēja vismaz 23 cilvēkus, paziņoja pilsētas policija.

Sestdien protestētāji sapulcējās parkā un pēc tam izgāja caur diviem Sentluisas lielveikaliem, saucot, ka «visa nolādētā sistēma ir ellīgi vainīga».

«Es saprotu, ko ģimene pārcieš, un zinu, ka visi grib kādu vainot, bet es neesmu tas puisis,» Stoklijs paziņoja vietējam laikrakstam «St Louis Post-Dispatch».

36 gadus vecais Stoklijs 2011.gada 20.decembrī sašāva 24 gadus veco Smitu piecas reizes pēc pakaļdzīšanās ar automašīnu, kas notika pēc iespējama narkotiku darījuma.

Prokurori 2016.gadā izvirzīja apsūdzības pirmās pakāpes slepkavībā, apgalvojot, ka Stoklija izteikumi viņa partnerim policijā liecina par iepriekšēju nodomu. Tika arī apgalvots, ka Stoklijs pēc Smita nošaušanas ielicis šaujamieroci Smita automobilī.

Tiesnesis Timotijs Vilsons piektdien attaisnoja Stokliju, secinot, ka nav pierādījumu par ieroča ielikšanu un ka viņa izteikumiem videoierakstā trūkst konteksta, jo nav dzirdami daži fragmenti pirms un pēc tiem.

Uz augšu