Sv, 25.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Piketā «pret aplokšņu algām» ieradušies divi piketētāji

LETA
Piketā «pret aplokšņu algām» ieradušies divi piketētāji
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien Vecrīgā pie sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma «Tokyo City» filiāles uz piketu «pret aplokšņu algām» bija ieradušies divi piketētāji, novēroja aģentūra LETA.

Atnākušie piketētāji bija izvietojuši stilizētus reklāmas stendus, uz kuriem rakstīts «Vergu sushi», kā arī uzstādīts liels plakāts ar uzrakstu «Negribam algas aploksnēs». Piketētāji ir saģērbušies pavāra un viesmīļa tērpos.

Pikets sākās ar desmit minūšu nokavēšanos, taču aktīvistiem ir izdevies piesaistīt garāmgājēju uzmanību, un viņi izdala tiem skrejlapas.

Jau ziņots, ka šodien Rīgā pie trīs sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma «Tokyo City» filiālēm notiks pikets «pret aplokšņu algām». Uzņēmums noliedz, ka maksātu algas, pārkāpjot likumu, un pieļauj, ka protests ir konkurentu pasūtījums.

Piketa organizatore Māra Kursīte aģentūru LETA informēja, ka protesta akcija plkst.10 notiek Vecrīgā, Krāmu un Tirgoņu ielas stūrī, plkst.12 turpināsies Tērbatas un Merķeļa ielas stūrī, bet no plkst.14 līdz 16 noslēgsies Krišjāņa Barona ielā 40A.

Pikets tiekot rīkots «darbinieku aizstāvībai ar nolūku pievērst sabiedrības uzmanību ilgstoši maksātām aplokšņu algām, mazām stundu likmēm, neapmaksātām virsstundām, minimālām sociālajām garantijām un aizdomām par klientu apkrāpšanu».

Restorānu «Tokyo City» pārvaldošā uzņēmuma SIA «Restograd» valdes loceklis Dmitrijs Tribuncovs aģentūrai LETA teica, ka viņam nav zināma akcijas organizatore. Viņš pieļāva, ka tas varētu būt kādu konkurentu pasūtījums, taču atteicās precizēt iespējamo konkurentu vai konkurentus.

Tribuncovs arī norādīja, ka piketa aprakstā teiktais par ilgstoši maksātām aplokšņu algām, mazām stundu likmēm, neapmaksātām virsstundām, minimālām sociālajām garantijām un aizdomām par klientu apkrāpšanu nevar tikt attiecināts uz «Tokyo City». «Restograd» vienmēr esot atvērts sadarbībai ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID).

«Nav noslēpums, ka patlaban VID veic plašas pārbaudes restorānu nozarē, tāpēc esam gatavi sadarboties ar VID, sniedzot nepieciešamo informāciju, ja tas ir nepieciešams,» sacīja Tribuncovs.

Restorānu «Tokyo City» vadītājs atzīmēja, ka patlaban vidējā mēnešalga restorānos ir 400 līdz 500 eiro robežās, taču uzņēmums strādā, lai vidējās algas rādītāju paceltu līdz 600 eiro mēnesī.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, «Restograd» apgrozījums pērn bija 2,578 miljoni eiro, bet peļņa - 46 566 eiro. SIA «Restograd» dibināta 2013.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. «Restograd» pieder Krievijā reģistrētam uzņēmuma «Dogma».

VID publiskojamo datu bāzē esošā informācija liecina, ka uzņēmumam «Restograd» uz šī gada 26.augustu nav VID administrēto nodokļu parāda, kas kopsummā pārsniedz 150 eiro. Kopējā nomaksāto nodokļu summa pērn bija 675 030 eiro, tai skaitā 115 780 eiro iedzīvotāju ienākuma nodoklis un 248 840 eiro Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu