Apgādā «Dienas Grāmata» klajā laists Sergeja Loiko romāns «Reiss»

Sergejs Loiko

FOTO: Ekrānuzņēmums

Apgādā «Dienas Grāmata» Daces Sparānes-Freimanes tulkojumā klajā nācis Sergeja Loiko (Сергей Лойко) romāns «Reiss», informē izdevēji.

«Sergeja Loiko «Reiss» ir gan klasisks bosikgabals, gan krimināldrāma, gan meistarīgi savīts politisks trilleris, gan reportiera veikta izmeklēšana, kuras virpulī ierauti visi: zagļi un čekisti, maniaki un prezidenti, Maskava un Kipras Pafa, Losandželosa un Donbass. Tomēr īsteno šā romāna vēstījuma spriedzi un kvalitāti rada autora cilvēciskā sāpe, kas dzen aizrakties līdz Boeing reisa MH17 katastrofas patiesajiem iemesliem. Šis morālais virsuzdevums piedzīvojumu romānu pārvērš politiskā manifestā, kas ir tik ļoti nepieciešams pēcpatiesības laikmetā un biezā propagandas melu mākoņa ēnā, ko met netīrais Krievijas karš Ukrainā,» tā vēsturnieks, žurnālists, televīzijas raidījumu vadītājs Sergejs Medvedevs.

«Aizraujoša, aktuāla un dziļa grāmata. Svarīgākais ir tas, ka romāna pamatā likta reāla izmeklēšana - reisa MH-17 katastrofa, viena no asiņainākajām traģēdijām Krievijas izraisītajā karā pret Ukrainu. Vērtējot no militāra eksperta skatpunkta, romāns ir patiess, tas notikušo rekonstruē ar dokumentālu precizitāti. Tēlu un ainu skrupulozi tēlotās detaļas ir apbrīnojamas, tomēr ne mirkli šīs tehniskās, pat sarežģītās nianses netraucē sižeta attīstībai un varoņu tēlu uztveršanai. Klājiens visdažādāko likteņu - no atbaidoša, maniakāla slepkavas līdz pseidoministriem, no nevainīgiem bērniem līdz atriebības kāres aklinātiem zekiem - viņus visus vienā katlā sametis karš. Spriedze, sagrābusi jau pirmajā lappusē, neatstājas līdz pat pēdējai, nav iespējams atrauties. Šī ir unikāla, patiesa un sabiedrībai absolūti nepieciešama grāmata. Šodienas politiskais trilleris numur viens,» tā par grāmatu saka atvaļināts Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālleitnants Igors Romanenko.

Sergejs Loiko

Sergejs Loiko - Los Angeles Times korespondents un fotogrāfs, specializējies bruņoto konfliktu un kara reportāžās. Atspoguļojis bruņotos konfliktus, revolūcijas un karus Kalnu Karabahā, Rumānijā, Tadžikistānā, Čečenijā, Gruzijā, Afganistānā un Irākā. 2003. gadā Krievijā tika izdota viņa pirmā grāmata — dokumentāls darbs «Šoks un trīsas. Karš Irākā». Ukrainas Pašcieņas revolūciju un tai sekojošo karu Sergejs atspoguļojis praktiski bez pārtraukuma kopš pirmās tā dienas. 2015. gadā par darbu Ukrainas kara atspoguļošanā viņš saņēma vienu no augstākajiem apbalvojumiem žurnālistikā - Overseas Press Club Bob Considine Award. Tai pašā gadā Sergejam tika piešķirta arī prestižā Los Angeles Times Editorial Award. Sergejs bija vienīgais ārzemju korespondents, kurš bija Doņeckas lidostā 2014. gada oktobrī un kopā ar «kiborgiem» aizvadīja tur veselas četras dienas. Tur gūtie iespaidi un reportāžas kļuva par pamatu romānam «Lidosta», kuru viņš uzrakstīja 2015. gadā (tulkojumā latviešu valodā izdots 2016. gadā) un kurš jau kļuvis par pasaules bestselleru.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Cieto vāku sējums, 464 lpp., izdota 2017. gada 5. septembrī.

www.dgramata.lv

Uz augšu