Zviedru žurnālistes noslēpumainā pazušana Dānijā: atrasts līķis bez galvas, rokām un kājām

Kimas Volas meklēšanas darbi Dānijā

FOTO: AFP/SCANPIX

Pasaules mediju uzmanību piesaistījis kāds asinis stindzinošs, Dānijas un Zviedrijas presē pēdējā laikā plaši atspoguļots notikums par dīvainos apstākļos it kā nelaimes gadījumā bojā gājušu zviedru žurnālisti.

Dāņu žurnāliste Kima Vola pazuda 10. augustā, kad kopā ar dāņu uzņēmēju, mākslinieku, izgudrotāju Pīteru Medsenu devās izbraucienā ar Medsena paštaisītu 17 metrus garu zemūdeni, vēsta aģentūra «Reuters».

Medsens apgalvo, ka žurnāliste gājusi bojā «nelaimes gadījumā», kas noticis zemūdenē, kura vēlāk, kad Volu jau sāka meklēt, nogrima. Policija uzskata, k Medsens to nogremdējis. Pirms tam Medsens apgalvoja, ka izlaidis žurnālisti sveiku un veselu Kopenhāgenas ostā, vēlāk viņš liecības mainīja, sakot, ka viņa mirusi nelaimes gadījumā uz zemūdenes, viņas līķi viņš esot izmetis jūrā.

Otrdien kāds riteņbraucējs Baltijas jūras krastā Kopenhāgenā atrada sievietes ķermeni bez galvas, rokām un kājām, policijai ir aizdomas, ka tā varētu būt pazudusī Vola.

Kopenhāgenas policijas pārstāvis Jenss Mollers norāda: «Mums ir sievietes ķermenis bez rokām, kājām un galvas, kas nogriezta apzināti. Tā varētu būt Kima Vola, taču tas tiks skaidrots ekspertīzē.»

Vēlāk policija paziņoja, ka ar DNS analīzēm noteikts, ka atrastais līķis patiešām pieder Volai.

Uz augšu