Festivāls «Baltijas pērle» uzsāk biļešu iepriekšpārdošanu

Andrejs Zvjagincevs

FOTO: ITAR-TASS/Reuters

Kino festivāls «Baltijas pērle», kas jau 24 gadus tradicionāli notiek septembrī, uzsāk biļešu iepriekšpārdošanu. Šogad festivāla programmai var pamatoti piešķirt nosaukumu «Leģendas», jo tieši šai kategorijai ir piederīgas gan kino personības, kas viesosies festivālā, gan daudzu filmu tēmas.

Viena no pirmajām pieteiktajām leģendām – kinorežisors Andrejs Zvjagincevs – ieradīsies 23. septembrī ar Kannu kinofestivāla žūrijas balvu ieguvušo filmu «Nemīlestība» un pēc tās pirmizrādes tiksies ar skatītājiem.

Ilggadējais Kannu kinofestivāla direktors Tjerī Fremo 21. septembrī atklās festivālu «Baltijas pērle» ar savu slaveno piedzīvojumu filmu «Limjēri» un ceremonijas ievaddaļā pastāstīs par šo unikālo projektu.

Aktrise, režisore un scenāriste Renāta Ļitvinova pirmo reizi tiksies ar saviem cienītājiem jaunā formātā: ārpus teātra sienām, ārpus izrādes ietvariem un ārpus lomas diktēta tēla. Kā talantīgs, sirsnīgs un labestīgs sarunu biedrs, kas tiecas dalīties savās domās un radošajās idejās ar skatītājiem. Šīs tikšanās ietvaros viņa izrādīs savu režisores versiju filmai «Josifa sapņi», kas veltīta dzejniekam un esejistam Josifam Brodskim.

Festivāla seansi un īpašie pasākumi, kā ierasts, notiks kinoteātrī «Splendid Palace» un Rīgas Kongresu namā.

Ar kino programmu un seansu plānu var iepazīties festivāla interneta vietnē www.balticpearl.lv

Biļešu iepriekšpārdošana uz visām festivāla programmā iekļautajām norisēm «Biļešu Serviss» tirdzniecības vietās. Festivāla centrs kinoteātrī «Splendid Palace» tiks atklāts 22. augustā pulksten 11.00.

Uz augšu