Grupa «Tehnikums» un Ozols K.K. fon Stricka villas dārzā

FOTO: Publicitātes foto

Grupa «Tehnikums» un hiphopa izpildītājs Ozols ir apvienojušies un radījuši vairāku savu dziesmu «mash up» (divu dziemsu sintēze). Projekta ietvaros ir tapis arī videoklips, kurā dzirdams «mash up» no «Tehnikuma» dziesmas «Ko gribu, to daru» un Ozola «Laika kapsula».

Video veidošanā piedalījās Juris Pīlēns, Lauris Vīksne un Didzis Krastiņš, «mash up» audio celiņu veidoja Ansis Kolmanis, Niklāvz DDA studijā.

Jaunā projekta pirmatskaņojums gaidāms 2. augustā Rīgā, K.K. fon Stricka villas dārzā.

Grupas «Tehnikums» un Ozola sadarbība aizsākās šīgada sākumā, izdodot dziesmu «Tu vari tēlot». Rudenī mākslinieku apvienība plāno izdot EP (īso albumu) vinila, kasetes un digitālā formātā.

Grupa «Tehnikums» par «mash up» projektu: «Dziesma «Tu vari tēlot» izdevās tik veiksmīga, ka vienā no mēģinājumiem domājām, kā izklausītos Ozola gabalu teksti uz mūsu dziesmām. Izrādījās, ka pat tematiski daudz kas sakrīt un iet kopā. Tā radās ideja par tālāku sadarbību un «mash up».»

Ozols: «Doma par «mash up» koncertu un dziesmu versijām radās diezgan spontāni, mēs pamēģinājām un sapratām, ka kaut kas tur sanāks. Lai visiem būtu skaidrāk uztverams šis koncerta koncepts, mēs esam sagatavojuši arī video versiju dziesmām «Laika kapsula/Ko gribu, to daru».»

Grupa «Tehnikums» veiksmīgi debitēja 2015. gadā ar videoklipu dziesmai «Līdz malai» un 2015/16. gadu mijā izdeva albumu «Ko gribu, to daru!». Grupas sastāvā darbojas Kristaps Dubļāns un Dagnis Neilands. Pašreiz notiek darbs arī pie «Tehnikuma» otrā albuma.

Ģirts Rozentāls jeb Ozols ir viens no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem. Muzikālo darbību sāka 1996. gadā grupu «Fact» un «Rool Makaz» sastāvā. Solokarjeru sāka aizvadītā gadu desmita sākumā ar debijas singlu «Neko 2005» (2000), pēc kura sekoja albums «Cieņa un mīlestība» (2001), «Augstāk, tālāk, stiprāk» (2002), «Dūzis» (2003) un 2009. gadā izdotais albums «Neatkarība». Pēc vairāku gadu pārtraukuma, 2015. gadā, Ozols atgriezās Latvijas mūzikā ar savu piekto studijas albumu «Atpakaļ nākotnē». Savas radošās darbības laikā Ozols uzstājies Dziesmu svētkos ar apvienoto kopkori, ar apvienību «Austrumu bloks» viesojies pie eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, vienīgais no latviešu hiphopa izpildītājiem divas reizes sasniedzis Zelta diska statusu ar albumiem «Cieņa un mīlestība» un «Augstāk, tālāk, stiprāk», četras reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu, turklāt aizvadītajā gadā«Zelta mikrofona» balvu tieši par atgriešanās albumu «Atpakaļ nākotnē».

Uz augšu