Viļņā koncertēs britu rokgrupa «Foals»

«Foals»

FOTO: Reuters/ScanPix

31. jūlijā Viļņā, Eiropas koncertturnejas ietvaros uzstāsies britu indīroka grupa «Foals», ko mūzikas kritiķi atzinuši par vienu no labākajām koncertgrupām. Grupas pēdējais albums «What Went Down» ieguva žurnāla «NME» balvu «Gada labākais albums».

Grupas «Foals» karjera ir daudzveidīga gan skanējumā, gan vēstījumā, bet grupas vārds lieliem burtiem tiek rakstīts blakus tādām grupām kā «Coldplay», «Years & Years», «One Direction».

«Viņi zina, kā iegūt īsto līdzsvaru - dārdēt kā pērkons un tomēr saglabāt savu izsmalcinātību,» 2016. gada februārī par «Foals» uzstāšanos Vemblijas arēnā raksta laikraksts «The Guardian».

Grupas «Foals» līderis ir vokālists-ģitārists Janiss Filipakiss (Yannis Philippakis), kurš iemieso mūsdienu rokzvaigznei raksturīgo - mežonīgo, neprognozējamo enerģiju un vēlmi muzikālajā attīstībā mērķtiecīgi virzīties uz priekšu. To varam dzirdēt arī grupas mūzikā, ko veido dažādu stilu: indie popa, pankroka, matemātiskā roka, fanka ietekme.

«Foals» aizsākums meklējams ap 2005. gadu Anglijas pilsētā Oksfordā. Pēc vairākiem izdotiem singliem 2008. gadā iznāca «Foals» debijas albums «Antidotes», Lielbritānijas albumu topos debitējot 3. pozīcijā un gūstot panākumus arī Nīderlandē, Francijā un Japānā. Grupas otrā albuma «Total Life Forever» veiksmīgākais singls «Spanish Sahara» klausītājus sasniedza ne vien ar radio, bet arī ar televīzijas starpniecību, izskanot tādos seriālos kā «Skins» un «Misfits», kā arī videospēlē «Life Is Strange».

«Foals» vispazīstamākā dziesma un lielākais radio hits «My Numbers» atrodams grupas trešajā albumā «Holy Fire», kura radīšanā grupa sastrādājās ar pieredzējušo alternatīvās mūzikas producentu Alenu Molderu (Alan Moulder), kas sadarbojies ar grupām «Depeche Mode», «Nine Inch Nails», «My Bloody Valentine». Albums «Holy Fire» grupai atnesa dažādas balvas: mūzikas žurnāls «Q» viņus nodēvēja par «Labāko koncertgrupu», žurnāls NME piešķīra balvu dziesmai «Inhaler».

2015. gadā iznāca albums «What Went down», kas, pašu vārdiem runājot, skanējuma ziņā ir smagākais un skaļākais ieraksts viņu daiļradē. «What Went down» par gada albumu nosauca žurnāls NME, un tas saņēmis Zelta statusu. 2016. gadu aizvadījuši koncertējot, «Foals» šī gada februārī paziņoja, ka viņiem nepieciešama pauze, lai varētu solīt jaunu albumu, taču šīs vasaras koncertos pavisam iespējams izskanēs kāda jauna dziesma.

«Foals», guvuši koncertu rūdījumu esot galveno mākslinieku statusā tādos Lielbritānijas festivālos kā «Reading», «Leeds» un Glastonberijas festivālā, 31. jūlijā sniegs brīvdabas koncertu Lietuvā, skaistajā Viļņas Kalnai Parkā. Biļetes pārdošanā nonāks trešdien, 15. martā plkst. 9, vietnē bilietai.lt. Biļešu sākuma cena - 31 EUR.

www.bilietai.lt

«Foals» koncertu organizē Lietuvas koncertaģentūra «8 Days A Week», kura iepriekš noorganizējusi Hosē Gonzalesa, Bendžamina Klementaina, Tricky un citus koncertus.

Uz augšu