Hokeja guru Jaromīrs Jāgrs lauž sirdis un rekordus

FOTO: AP/LETA

Viens no atraktīvākajiem un pārliecinošākajiem hokeja aktieriem ir Jaromīrs Jāgrs. 45 gadus vecais čehu hokejists ir pārsteidzoša personība, labs hokejists un arī liels egoists. Ne velti Jāgrs vēlas spēlēt hokeju līdz 50 gadu vecumam.

Jāgrs pašlaik ir jauna kluba meklējumos, hokejista iepriekšējā komanda Floridas «Panthers» pirmajā jūlija dienā ar divdomīgu ierakstu kluba sociālajās vietnēs izteica pateicību Jāgram. Pie hokejista fotogrāfijas bija «Panthers» ģenerālmenedžera citāts: «Tas bija pagodinājums pieskarties leģendai, patiesi... nevaram viņam pateikties pietiekami par to, ko viņš izdarīja.» Skaidrs bija viens, ka «Panthers» organizācijā uzbrucējs nespēlēs, tikpat labi varēja iedomāties, ka Jāgram tiek izteikti pateicības vārdi, noslēdzot karjeru. Tomēr Jāgrs vēl neplāno slidas kārt vadzī.

Ja varu spēlēt līdz brīdim, kad nomiršu, tad to darīšu. Ko citu iesākšu?

Jāgrs savos 45 gados patiesi izskatās veselīgi, viņš izbauda hokeju, un smaids pēc gūtajiem vārtiem ir tikpat plats kā reklamējot savu zemesriekstu sviestu 90. gados.

Pagājušajā sezonā vienā no pēcspēles reportāžām ESPN žurnālists uzdeva Jāgram jautājumu: «Nav daudz hokejistu, kuri turpina spēlēt jūsu vecumā. Kas ir jūsu panākumu atslēga?»

Lietas ir jādara citādāk, nevis kā visi citi. Jātrenējas citādi. Jābūt veiksmīgam un jāsatiek īstie cilvēki, kas izskaidro, kā darbojas ķermenis.»
Hokejists arī apgalvo, ka nekad dzīvē nav lietojis alkoholiskos dzērienus. Izklausās neticami priekš hokejista ar diviem Stenlija kausiem, vienu olimpisko zeltu, divām pasaules čempionāta zelta medaļām; sarakstu varētu vēl turpināt, jo iegūto medaļu ir gana daudz.

2003./2004. gada sezonas vidū čehu hokejists no Vašingtonas «Capitals» vienības tika aizmainīts uz Ņujorkas «Rangers» komandu. Divas nedēļas pēc aizmainīšanas viņš piedalījās NHL Zvaigžņu spēlē, kas norisinājās Minesotā.

«Viņš man jautāja, vai Minesotas «Wild» kluba treneri ļautu viņam izmantot komandas svaru zāli,» sacīja Ņujorkas «Rangers» sabiedrisko attiecību vietnieks Džons Rosako. «Viņi atļāva, un Jāgrs strādāja zālē, kamēr visi spēlētāji bija devušies prom. Pirmo reizi redzēju, ka kāds spēlētājs jebko tādu būtu darījis Zvaigžņu spēlē. Spēlētāji parasti neko tādu nedara.»

2015. gada nogalē astoņpadsmitgadīga čehu modele centās izspiest no Jāgra naudu, pieprasot 50 000 čehu kronas [aptuveni 1900 eiro], vai viņa publicēs abu fotogrāfiju pēc dzimumakta. Jāgrs atbildēja «man vienalga», un viņa publicēja fotogrāfiju.

Jāgrs publiski nav runājis par saviem treniņiem vēlajās nakts stundās. Viena no reizēm, kad hokejists dalījās ar savu treniņa foto, bija 2016. gadā 1:30 no rīta.

«1:30 no rīta, joprojām strādāju... spēle beidzās, bet man tāpat ir pietiekami enerģijas, tāpēc atnācu uz trenažieru zāli... izslēgšanas spēles tuvojas, tāpēc man jābūt gatavam, negribu krist kaunā... Un es pievienoju vēl vienu smaguma vesti.»

«Ja tu vēlies būt labāks par savu pretinieku, tad tev ir jātrenējas, kad viņš guļ. Visi konkurenti - labu nakti. :))))»

Žurnālistiem hokejists vairākkārt atbildējis izvairīgi par saviem treniņiem svaru zālē, pirmkārt tādēļ, ka ir lietas, kuras viņš vēlas paturēt pie sevis, un negrib, lai visi to zinātu. Otrkārt tādēļ, ka Jāgrs nevēlas sacelt ap to lielu ažiotāžu, tas esot tikai treniņu process. 104 kilogramus smagais un 189 centimetrus garais hokejists ne tikai rūpējas par savu ķermeni, bet lietderīgi izmanto savu augumu arī hokeja laukumā. Daudzi hokejisti ir norādījuši, ka atņemt ripu Jāgram ir ļoti grūti, viņš to prasmīgi piesedz ar augumu. Garās rokas ir papildu ierocis spēlē laukuma stūros. Viņa pieredze un prasmes lieti noder arī vairākumā.

Tomēr nākamais Hokeja Slavas zāles pārstāvis pamazām sāk krist ārā no mūsdienu hokeja kopbildes. Spēle kļūst ātrāka; neņemot vērā hokejista pieredzi, Jāgrs vairs neiederas vairākos NHL komandas spēles zīmējumos. Jūnija beigās Jāgrs savā «Twitter» kontā publicēja ironisku ierakstu: «Brīvais aģents 1994. gadā - zvanīja visi ģenerālmenedžeri; BA 2017. gadā - 0 zvanu.»

NHL tirgus lielie darījumi ir galā, jūlija pirmajās dienās, pēc paviljona atvēršanas, galvenie lomi tiek izķerti. Jāgram tagad ir jāgaida, kad kāda komanda piedāvās iespēju uzspēlēt vēl vienu sezonu NHL. Try-out nosacījums Jāgram būtu kā sitiens sejā, tomēr vērts atzīmēt, ka hokejists būtu arī labs piārs līdzjutējiem.

Vakances ir divkārtējās Stenlija kausa ieguvējas Pitsburgas «Penguins» sastāvā, tomēr galvenā trenera Maika Salivana augstā tempa spēles stilā čehs neiederētos.
Ja neviena NHL komanda savā sastāvā nevēlēsies redzēt Jāgru, tad iespējas tāpat nav izsmeltas. ECHL līgas [pēc spēka trešā Ziemeļamerikas hokeja līga - aut.] komanda Floridas «Everblades» izteikusi piedāvājumu Jāgram spēlēt kluba rindās, ja hokejists neparakstīs līgumu ar kādu NHL vienību.
Pašlaik hokejista kontā 1711 spēlē ir 765 gūti vārti un 1149 piespēles. Gandrīz katrā spēlē Jāgrs var lauzt rekordus, vai kāds viņam dos šo iespēju?

Lasītākais šobrīd

Uz augšu