Rīgā izskanēs pēdējais gaidāmo Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts

Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts Dikļos FOTO:

Šovasar īpašos ieskaņas koncertos visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta «Zvaigžņu ceļā» repertuāru.

Piektdien, 21.jūlijā, plkst. 21.00 Bastejkalnā rīdzinieki un Eiropas koru olimpiādes dalībnieki varēs iepazīties ar Simtgades Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta «Zvaigžņu ceļā» repertuāru Rīgas pilsētas kolektīvu izpildījumā. Koncertā piedalīsies 1500 Rīgas pilsētas jaukto koru dalībnieku, Rīgas Doma meiteņu koris «Tiara», Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, vīru koris «Gaudeamus», sieviešu koris «Ausma» un solisti Daumants Kalniņš, Ance Krauze, pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā un Dziesmu svētku Noslēguma koncerta virsdiriģenti.

«Ieskaņas koncerti reizē ir darba process un muzikāls baudījums gan skatītājiem, gan dalībniekiem. Tieši šajos koncertos vērtējam, kā katra konkrēta dziesma izskan lielajā kopkorī, kā veidojas koncerta programma. Mums - Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskajai komandai - šis ir aprobācijas un analīzes laiks, bet ik koncertā - Talsos, Jēkabpilī, Dikļos vai, ceram, arī Rīgā piedzīvojam patiesi emocionālus un neatkārtojamus brīžus, kas liecina - Noslēguma koncerta repertuārs jau «iedzīvojies» gan kordziedātāju, gan skatītāju sirdīs,» stāsta Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Ieskaņas koncertā Rīgā izskanēs koru - klasika Alfrēda Kalniņa «Dziedot dzimu, dziedot augu», Jāzepa Vītola «Gaismas pils», Mārtiņa Brauna «Saule, Pērkons, Daugava», Raimonda Paula «Manai dzimtenei» un citi skaņdarbi.

Dziesmu un deju svētku Ieskaņas koncerts Rīgā notiek Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes ietvaros. Koncerts ilgs vienu stundu un 30 minūtes, ieeja tajā ir bez maksas. Koncerta apmeklētājiem jāņem vērā pasākuma formāts - stāvus pasākums, bez īpaši ierīkotām sēdvietām.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies 2018. gadā Latvijas valsts simtgades svinību zīmē. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Uz augšu
Back