Pirmizrāde Raimonda Ozola un leģendārās grupas «Zodiac» koncertprogrammai

FOTO: Publicitātes foto

Izcilais vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu koncertmeistars Raimonds Ozols kopā ar Jāņa Lūsēna vadīto leģendāro grupu Zodiac aicina uz pirmizrādi jaunai koncertprogrammai «NĀKAMAIS SOLIS», kura notiks šo ceturtdien - 13. jūlijā pulksten 19.00 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā. Tajā Raimonda Ozola vijole iekļausies leģendārās grupas Zodiac elektroniskās mūzikas skanējumā. Tā ir jauns radošs izaicinājums pašiem māksliniekiem un solās būt īsti mūzikas svētki klausītājiem.

«Koncertā kopā ar Zodiac spēlēšu abas vijoles - gan elektrisko, gan akustisko. Tas manā karjerā ir kaut kas jauns - piespēlēt vijoli elektroniskajai mūzikai! Tā kā tas tomēr būs elektroniskās mūzikas koncerts, tad no vijoles vajadzētu «izspiest» ārā kādu efektiņu vairāk, nekā līdz šim,» par savām izjūtām, gaidot 13.jūlija koncertu, stāsta mūziķis.

2016. gada Ziemassvētkos notika pirmā komponista Jāņa Lūsēna sadarbība ar vienu no Latvijas izcilākajiem vijolniekiem Raimondu Ozolu programmā «Kā man tevi sasildīt». Tad arī dzima ideja Raimonda skanīgo vijoles tembru salikt kopā ar Zodiac analogo sintezatoru skaņu iespējām.

Jānis Lūsēns ir pāraranžējis vecos Zodiac hitus un atjaunojis mazāk dzirdētus skaņdarbus, kuros Raimonda Ozola vijoles tembram un vijoļspēles tehnikai ir vadoša nozīme, līdz ar to muzikālais spektrs iegūst vēl nebijušas gradācijas no maigām un izjustām neoromantisma noskaņām līdz žilbinošām pasāžām.

Kopā ar Raimondu Ozolu koncertā Dzintaru koncertzālē uzstāsies pazīstami Latvijas mūziķi: komponists Jānis Lūsēns, Raimonds Macats (taustiņi), Jānis Lūsēns (juniors, bass ģitāra), Mārcis Auziņš (solo ģitāra) un Mārtiņš Linde (bungas).

Raimonds Ozols ir solists ar visaugstākajiem profesionālās vijoļspēles standartiem, kurš atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku, jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku mūsdienu 21. gadsimta interpretācijā.

Līdzās darbam Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī Marisa Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. Raimonda Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.

Biļetes uz koncertiem pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/event/57454. Koncertu atbalsta Rīgas Brīvosta.

Uz augšu